0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) Nedir? Ne demektir?

0

envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) Nedir? Ne Demektir?

envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) Nedir? Ne Demektir?, Satışlardaki gerçek değişimlere göre stok seviyelerini ayarlama; temel/sabit ve moda/sezonsal mallar için kullanılabilir.

Satınalma terimleri olarak kullanılan envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Satışlardaki gerçek değişimlere göre stok seviyelerini ayarlama; temel/sabit ve moda/sezonsal mallar için kullanılabilir.

envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) sözlük anlamı Satışlardaki gerçek değişimlere göre stok seviyelerini ayarlama; temel/sabit ve moda/sezonsal mallar için kullanılabilir.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

öğrenme (learning) Daha uzun süreli sonuçlar için öğrenim işinin sonucu (Barr &Tagg, 1995).

teknolojinin uygulanması (implementation of technology) Rogers?a (1983) göre yeniliğin yayılması teorisinin iki aşamasından bir tanesi; teknoloji kullanılmaya başlandıkça ortaya çıkar.

mal kategorileri (merchandise categories) Toplam mal karışımının önemli bileşenleri.

ürün gamı çeşitliliği (assortment variety) Ürün gamındaki toplam SKU sayısı.

model stok (model stock) Ürün gamı faktörlerine göre ürün gamında yer alan mallar için yapılan plan; ürün gamında her bir ürün gamı faktöründen ne kadar yer alacağını belirler.

transfer edilebilir beceriler (transferable skills) Farklı ortamlara uygulanabilen hayat tecrübelerinden kazanılan kabiliyetler.

hızlı yanıt bölgesi (quick response constituency) Hazır Giyim firmalarının Davranış Teorisine göre uzmanlaşma alanlarından bir tanesi.

dolar bazında open-to-buy (dollar open-to-buy) Teslim alınacak planlanmış mal ile perakende olarak siparişi verilmiş mal arasındaki fark.

garantili erişim seviyeleri (guaranteed access levels-GALS) Kotalar ile kısıtlanmayan ithalat miktarı.

uyulacak kuralları gösteren tüzükler (codes of conduct) Üretimde çalışan kişilerin haklarını korumaya yönelik adil ve sorumlu ticaret uygulamalarını öne çıkaran kurallar.

satış döneminin sonlarına doğru sunulan indirim (late-selling-period discount) İmalatçının malzemeye yatırım yapmış olduğu durumlarda üretimi ve malların satışını uzatmak için kullanılan indirim.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.