0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

geriye doğru kariyer hareketi (backward career movement) Nedir? Ne demektir?

0

geriye doğru kariyer hareketi (backward career movement) Nedir? Ne Demektir?

geriye doğru kariyer hareketi (backward career movement) Nedir? Ne Demektir?, Bir öncekine göre daha düşük bir kariyere doğru gerileme.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan geriye doğru kariyer hareketi (backward career movement) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir öncekine göre daha düşük bir kariyere doğru gerileme.

geriye doğru kariyer hareketi (backward career movement) sözlük anlamı Bir öncekine göre daha düşük bir kariyere doğru gerileme.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

kariyer ilerlemesi (career advancement) Bir öncekine göre daha yüksek bir kariyere doğru ilerleme.

müşteri odaklı yönetim sistemleri (customer-driven business systems) Müşterilerine ve müşterilerinin ihtiyaçlarını tatmin etmeye odaklanan şirketler.

altı aylık plan (six-month plan) Geleneksel mal dolar planları; her bir satış dönemi ve yılın her ayı için mal serileri ve ürün sınıflandırmalarının mevcut yatırım seviyelerini belirler.

seri konsepti (line concept) Serinin kimliğine ve satılabilirliğine katkıda bulunan görüntü ve cazibeyi içerir.

stil kağıdı (style sheet) Gümrük oranlarının ve kota sınıflandırmalarının tespit edilmesi için ürünleri gümrükte tanıtan belge; merchandiser girdisi de giysinin yapım ve kumaşıyla ilgili bilgi verilmesini sağlar.

tam zamanında (just-in-time–JIT) Bütün kurumların dahili etkinliklerinden ve harici değiş tokuş etkinliklerinden atık maddeleri temizlemeye odaklanmış bir iş felsefesidir (O?Neal & Bertrand, 1991).

kişisel/gayri resmi/sosyal yaklaşım (personal/informal/social approach) Müşteri satıcıya yaklaştıysa ya da müşteri aranıyorsa kullanılır; selamlama basit bir “merhaba” gibi ya da hava, işler, mal, müşterinin kıyafeti ya da müşterinin çocukları hakkında bir yorumdan oluşan olumlu bir ifadedir.

kalıp kontrol süreci (pattern check run-PCR) Yapım ve bedendeki tüm unsurların açık bir şekilde anlatıldığını ve kontraktör tarafından tam olarak anlaşıldığını garanti etmek için numuneler üretme.

moderate price range (makul fiyat aralığı) ürün sınıfının ortalama fiyatından satılan mallar; aynı zamanda makul fiyatın üst kısımları ya da makul fiyatın alt kısımları olarak da tanımlanır; genellikle departman ya da tek tip ürün satan specialty mağaza zincirlerinde kullanılır.

alıma açık miktar (open-to-buy) mal yatırımını satış donemi öncesinde ve satış donemi süresince kontrol etme aracı; teslim alınacak planlanmış mal eksi sipariş edilecek mal.

toptan satış fiyat yapıları (wholesale price structures) Liste fiyatına dayanır ve toptan satıştaki seri fiyatını belirler.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.