0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

giriş limanı (port of entry) Nedir? Ne demektir?

0

giriş limanı (port of entry) Nedir? Ne Demektir?

giriş limanı (port of entry) Nedir? Ne Demektir?, Malların ve gemilerin girişi ve boşaltılması için tasarlanmış, gümrük yetkililerinin bulunduğu bir liman; önemli limanlar arasında Oakland, Los Angeles, New York City ve Miami vardır.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan giriş limanı (port of entry) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Malların ve gemilerin girişi ve boşaltılması için tasarlanmış, gümrük yetkililerinin bulunduğu bir liman; önemli limanlar arasında Oakland, Los Angeles, New York City ve Miami vardır.

giriş limanı (port of entry) sözlük anlamı Malların ve gemilerin girişi ve boşaltılması için tasarlanmış, gümrük yetkililerinin bulunduğu bir liman; önemli limanlar arasında Oakland, Los Angeles, New York City ve Miami vardır.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

her gün düşük fiyat politikası (everyday low pricing- EDLP) Müşterilerin dikkatini kendi yararlarına olacak adil fiyatlandırmaya çeken fiyatlandırma stratejisi.

odaklı ürün gamları (focused assortments) SKU başına pek çok birim paylaştırılmış ürün gamları, genellikle 10 ya da daha fazladır.

perakende mal maliyeti (retail merchandise cost) Toptan satış fiyatı eksi indirimler ve tenzilatlar; nakliye masrafını da içine alabilir.

sezonsal indirim (seasonal discount) Liste fiyatından satış dönemindeki alış zamanına bağlı olarak görülen eksilmelerdir; bir imalatçı ön satış döneminde, satış döneminin sonlarında ya da satış döneminin sonunda indirimler verebilir.

Avrupa Ticari Bloğu (Europe Trading Bloc) Doğu ve Batı Avrupa?da yer alan ülkeler.

birebir satış hizmetleri (personal selling service) Malın seçilmesi ve satın alınmasına yardımcı olabilmek için satıcı ve müşterinin yakın etkileşimi.

çeşitlilik (variety) Bir ürün gamındaki stok tutma birim sayısı.

bitmiş mallar satın alma (purchase of finished goods) Nihai müşteri tarafından kullanılmaya hazır malların elde edilmesi.

yatay kariyer hareketi (lateral career move) Aynı kariyer seviyesini koruyarak uzmanlaşma alanları ya da meslek ünvanları arasındaki hareket.

üçüncü şahıs merchandising (third party merchandising) Danışmanlık şirketi tarafından sunulan hizmetler.

premium fiyat (premium price) Pazar üstü fiyatına bakın.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.