0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Hizmet perakendecisi (Service retailer) Nedir? Ne demektir?

0

Hizmet perakendecisi (Service retailer) Nedir? Ne Demektir?

Hizmet perakendecisi (Service retailer) Nedir? Ne Demektir?, Nihai müşterilere mallardan çok hizmetler satan perakendeci işletme.

Satınalma terimleri olarak kullanılan Hizmet perakendecisi (Service retailer) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Nihai müşterilere mallardan çok hizmetler satan perakendeci işletme.

Hizmet perakendecisi (Service retailer) sözlük anlamı Nihai müşterilere mallardan çok hizmetler satan perakendeci işletme.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Geribildirim (Feedback) Bir kişinin kendisine gönderilen mesaja tepkisi, iletişim sürecinin başarısını sağlayan ayrılmaz bir parçasıdır.

Psikolojik ihtiyaçlar (Psychological needs) Müşterilerin satınalmaktan, alışveriş yapmaktan veya bir ürüne sahip olmaktan sağladıkları kişisel tatmin duygusu ile bağlantılı ihtiyaçlar.

İlişki pazarlaması (Relations marketing) Mevcut müşteriler arasında bağlılığı yaratmak ve sürdürmek amacıyla tasarlanan pazarlama çabalarıdır.

Satış koşulları (Term of sale) Müşterilerle yapılan bir satış sözleşmesindeki değişiklik için ek ödemeler, teslimat, satış sonrası ve geri alma politikası ve benzeri koşullardır.

Tüketici davranışı (Consumer behaviour) İçsel ve dışsal güçlerin insanların alışveriş etkinliklerini etkileme biçimi.

Hırsızlık (Shoplifting) Bir alışveriş yerinden müşteri veya müşteri gibi davranan kişi tarafından malın çalınması eylemi.

Satış analizi (Sales Analysis) Şirketin tüm satış verilerinin biraraya getirilmesi, sınıflandırılması, karşılaştırılması ve üzerinde çalışılmasıdır.

Tedarikçi (Vendor) Bir perakendecinin müşterilerine sattığı malları temin ettiği üretici veya toptancı firma.

Nakit iskontosu (Cash discount) Müşterilere nakit ve peşin ödemeleri karşılığında daha düşük fiyat uygulamak.

Yenilik (Innovation) Fiziksel, işlevsel özellikleri daha önce bilinmeyen, ekonomik değeri olan bir ürün ya da hizmeti ortaya çıkarma süreci

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.