Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

imalatçı (manufacturer) Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

imalatçı (manufacturer) Nedir? Ne Demektir?

imalatçı (manufacturer) Nedir? Ne Demektir?, Genellikle büyük miktarlarda ve işçi gücü ile elde ya da makinelerle üretim işinde olan bir kişi ya da şirket,

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan imalatçı (manufacturer) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Genellikle büyük miktarlarda ve işçi gücü ile elde ya da makinelerle üretim işinde olan bir kişi ya da şirket,

imalatçı (manufacturer) sözlük anlamı Genellikle büyük miktarlarda ve işçi gücü ile elde ya da makinelerle üretim işinde olan bir kişi ya da şirket,

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

firmanın davranış teorileri (behavioral theories of the firm) Firmanın etkinliklerini açıklarken insan davranışlarının rolünü vurgular; kurumsal hedeflerin nasıl oluştuğu, stratejilerin nasıl ortaya çıktığı ve bu stratejiler ile kararlara nasıl ulaşıldığı gibi konularla ilgilenir.

dolar bazında open-to-buy (dollar open-to-buy) Teslim alınacak planlanmış mal ile perakende olarak siparişi verilmiş mal arasındaki fark.

iplik sevki kuralı (yarn forward rule) iplik imalatı, kumaş imalatı ve kıyafet imalatı süreçlerinin belirli bir ülke ya da bir kaç ülkede gerçekleşmesi şartı koşan köken şartı kuralı.

mal/seri planlama (merchandise/line planning) Satış geçmişine, amaçlara ve tahminlere dayanan bütçelerin ve ürün gamı planlarının kombinasyonu; seri geliştirmenin iskeleti.

SKU (SKU) Stok tutma birimi.

operasyon bölgesi (operations constituency) Hazır Giyim Firmasının Davranış Teorisine göre firmanın altı dahili bölgesinden birisi; kurumun insan kaynakları ve fiziksel mülkiyetini idare eder.

envanterin perakende metodu (retail method of inventory) Envanterin perakende fiyatlarla belirlenen değeri.

ürün gamında yer alan mallar (merchandise assortment) Seride bulunan tarz, renk ve beden sayısı.

toptan satış fiyat yapıları (wholesale price structures) Liste fiyatına dayanır ve toptan satıştaki seri fiyatını belirler.

perakendecilik (retailing) Nihai müşteriye malları ya da hizmeti satma işi.

dahili ortaklık (internal partnering) Firmanın değişik bölgelerinden gelen elemanlarla oluşturulan çapraz işlevli takımlar kullanılarak firmanın verimliliğinin artırması açısından merchandising etkinliklerinin koordinasyonunun sağlanması.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply