Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

imitasyon (knockoff) Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

imitasyon (knockoff) Nedir? Ne Demektir?

imitasyon (knockoff) Nedir? Ne Demektir?, Başka bir firmanın serisinden uyarlama ya da değişiklik yapma, genellikle orijinalinden daha düşük bir fiyatla satışa sunulur (Glock & Kunz, 1995).

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan imitasyon (knockoff) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Başka bir firmanın serisinden uyarlama ya da değişiklik yapma, genellikle orijinalinden daha düşük bir fiyatla satışa sunulur (Glock & Kunz, 1995).

imitasyon (knockoff) sözlük anlamı Başka bir firmanın serisinden uyarlama ya da değişiklik yapma, genellikle orijinalinden daha düşük bir fiyatla satışa sunulur (Glock & Kunz, 1995).

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

plan yapmak (make plan) Merchandiserlar satış artışlarına ve planlanmış satışlarına ulaştıkları zaman gelir beyanatının başarılı bir yıl geçirildiğini gösterir.

net satışlar (net sales) Malların ve hizmetlerin satışından elde edilen gerçek gelir (brüt satışlar – müşteri iadeleri ve tenzilatlar).

Karayip Ülkeleri Ticaret Ortaklığı Kanunu (Caribbean Basin Trade Partnership Act-CBTPA) Amerika Birleşik Devletleri ve Karayib Ülkeleri arasındaki ticareti ilerletmek için 2000 yılında yürürlüğe giren ticari anlaşma.

toptan satış fiyat yapıları (wholesale price structures) Liste fiyatına dayanır ve toptan satıştaki seri fiyatını belirler.

fiyat artışı iptali (markup cancellation) İlk fiyatı korumak için fiyat indiriminin ortadan kaldırılması; müşterinin göreceği bir sonraki fiyatı belirlemek için başka bir fiyat indirimi ya da ilave bir fiyat indirimi ile uygulanabilir.

eğitim geçmişi (educational background) Bir eğitim enstitüsünden alınmış dereceler ya da diğer örgün eğitimsel tecrübeler.

Dünya Çapında Güvenilir Hazır Giyim Üretimi (Worldwide Responsible Apparel Production-WRAP) Şimdilerde Amerikan Hazır Giyim ve Ayakkabı Derneği olarak adlandırılan Amerikan Hazır Giyim İmalatçıları Derneği, dünyanın her tarafında kabul edilmiş olan uyulacak kuralları gösteren bir tüzük ve üretim imkanlarının onaylanması sistemi ortaya koyan diye bir sertifika programı.

bitmiş mallar satın alma (purchase of finished goods) Nihai müşteri tarafından kullanılmaya hazır malların elde edilmesi.

kâr marjı (gross profit) “Brüt kâr”a bakın.

varsayımlar (assumptions) Doğru olduğuna inanılan ama doğruluğu tam olarak ispatlanmamış herhangi bir şey, kendisinden teorinin ayrıldığı dayanaklar.

terfi (promotion) Yükselişe geçmiş bir meslek ünvanı, artan sorumluluklar ya da aynı işte daha fazla bir pay.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply