Azotprotoksit Nedir? Ne Demektir?

0

Azotprotoksit Ne Demek

Azotprotoksit nedir? Azotprotoksit ne demek, ne anlama gelmektedir? İnşaat Terimleri Azotprotoksit hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Azotprotoksit Hastane tesisatı sistemine tüplerden gelen yüksek basıncı hastane azotprotoksit hattına istenilen basınca düşürerek gönderecek santral donanımı.

İnşaat Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, İnşaat Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Ambar Kum,çakıl maddeleri ölçmekte kullanılan, kenarları 75 cm olan küp biçiminde ölçek. Depo

Maksimum Agrega Tane Büyüklüğü Agreganın “maksimum tane büyüklüğü”, agrega numunesindeki tanelerin tümünün geçebildiği en küçük göz açıklıklı standard kare delikli eleğin boyutuna eşit olan büyüklüktür.

Basamak Yüzeyi Merdivenlerin ayakla basılan üst yüzeyi.

Bakır Levha Kalınlığı genellikle 0,66 m/m,ağırlığı 6 kg/cm2 olan haddeden geçmiş, yoğunluğu 8,90-9,00 olan homojen, saf, kolayca işlenebilir, çatlaksız, lekesiz, ondülesiz, inşaatta kullanılan düzgün levha.

Arsa Çapı Arsanın kadastro haritasından çıkarılmış ölçekli örneğine verilen ad. Üzerinde ölçeği, komşu parsel numaraları, kuzey işareti ve ada parsel numarası bulunur.

İnce Tesviye Tabakası (1) Kaya veya küskü yarmalarda düzgünlüğü temin maksadıyla tesviye kotuna göre fazla kazı yapılarak bu kazı yerine seçme malzeme koymak suretiyle yapılan tabaka.

Akma dayanımı Basınç örneğinin yapıldığı gerecin standardında belirtilmiş miktarda kalıcı bir kısalma göstermeye başladığı andaki gerilme

AC Linearity Analog/Sayısal (dijital) dönüştürme işleminin performansını dinamik biçimde ölçme yöntemlerinden biri. İdeal A/D dönüştürücüde, analog girdideki tam sinüs dalgası sayısal çıktıda yine tam sinüs formunda oluşur. Gerçek dünyada ise sayısal çıktının dalgası bozulmalar nedeniyle tam sinüs biçimli olmaz. Yöntem sinüs dalgasının ne kadar bozulduğunu ölçme amacıyla kullanılır.

Pissu Hela,banyo,mutfak gibi atılan kullanılmış suların ve katı cisimlerin karışımı,evsel atık su. Yapıda pissu tesisatı sıhhi tesisatsın bir bölümüdür

Arduazlı (Ardurazlı) Membran Güneş ışınlarının yıpratıcı etkisinden korunması amacıyla, doğal bir mineral olan arduvaz taşından yapılan yalıtımlı çatı örtü malzemesi. (Membran)

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.