Beton Pompa Operatörü Nedir? Ne Demektir?

0

Beton Pompa Operatörü Ne Demek

Beton Pompa Operatörü nedir? Beton Pompa Operatörü ne demek, ne anlama gelmektedir? İnşaat Terimleri Beton Pompa Operatörü hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Beton Pompa Operatörü Kendi başına ve belirli bir süre içerisinde, mobil ve yer (sabit) beton pompa makinelerini, beton dökümüne hazırlama, beton dökme ve döküm sonrası bakım işlemlerini yapma bilgi ve becerisine sahip nitelikli kişidir.

İnşaat Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, İnşaat Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
ARadye Bir yapıyı yer sularının çalışmasına karşı koruyan kaplam

Özel İşletmeler Mülkiyet bakımından bir şahsa veya şahıslara ait olan işletmelere denir.

Plastisite Plastisite : İlk şekle dönüş olmayan malzemelere has bir özelliktir.

Kalan Maliyet Projeksiyonu Bir projedeki belirli bir zaman noktasından işin sonuna kadar oluşması beklenen maliyettir. Bu maliyet, o güne kadar gerçekleşmiş olan ile planlanmış toplam maliyet arasındaki farktır.

Küskülük Zeminler Küskülük zeminler ikiye ayrılır:

Beton Kaplama Plakları Kullanılacağı yere ve istenen yüzey şekillerine göre,beton agregası veya seçilmiş agrega ile normal veya beyaz çimento ve su karıştırılarak,gereğinde madeni boya katılarak, özel kalıplarında preslenerek şekillendirilen, bir veya iki tabakalı ve çeşitli boyutlarda, üst yüzü düz veya yivli karosiman, karo mozaik, dizme ( palladiyen), suni mermer,özel biçimli, yüzü yıkanmış, silinmesi gereken yüzeyler ince silimli ve cilalı beton plak olarak imal edilen,yüksek basınca, aşınmaya ve dona dayanıklı,iç ve dış döşeme ve yaya kaldırım kaplamalarında kullanılan malzeme.

Yüklenici Bir işi,yapının bir bölümünü yada tümünü yapmayı belli koşullarla üstüne alan kimse,müteahhit

Ampir Fransada ve Avrupa da yayılmış olan yapı, mobilya, giyim vb. üslubu.

Desinatör Gazete ve dergiler için, bir kazanın, bir olayın oluş biçimini temsili olarak vermek gerektiğinde, sonuca bakarak ya da görgü tanıklarının anlatımlarına dayanarak canlandırma yapan sanatçılardır.

Gergi Açılmaya çalışılan iki yapı öğesini bağlayarak bunların açılmasını önleyen ahşap yada çelik çekme çubuğu

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.