0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Betonda Yorulma Nedir? Ne Demektir?

0

Betonda Yorulma Ne Demek

Betonda Yorulma nedir? Betonda Yorulma ne demek, ne anlama gelmektedir? İnşaat Terimleri Betonda Yorulma hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Betonda Yorulma Betonun basınç dayanımın belli bir yüzdesi ile tekrarlı yüklenmesi sonrasında daha düşük bir dayanımda kırılması hali.

İnşaat Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, İnşaat Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Kür Malzemesi Betonun üzerine serpilerek betonun içindeki suyun buharlaşmasını engelleyen katkı maddesi.

Kirnas Kimi Anadolu evlerinin üst katlarında dışarıya doğru çıkıntılı olarak yapılmış hel

Kolonaj Dizgiye gönderilecek yazının kaç sütun üzerinden gireceğini göstermek.

Kat Binada iki döşeme arasında kalan boşluk

Toprak boyalar Bunlar doğada doğal olarak bulunur. Kullanılmaya elverişli bir hale getirmek için ayıklanır, temizlenir, yıkanır kurutulur, öğütülür elenir ve nihayet karıştırılarak kullanılır.

Köprü Açma Kesim bıçağının kontraplak üzerinde tutunabilmesi için bıçak üzerinde oluk açılması işlemi. Kontraplakta bu oluğun denk geldiği yer doludur ve bıçak buraya tam olarak oturur.

Tripleks Üç düzeyli ev yada apartman dairesi

Asfalt Solüsyonları Normal sıcaklıkta akıcı halde olan sıvı asfaltlara denir. Asfalt solüsyonları okside asfalt veya asfalt çimentosu ile uygun bir çözücünün homojen bir karışımı olarak tanımlanır. Özellikle yalıtım işlerinde astar olarak kullanılır.

Süneklik Kırılmadan önce büyük şekil değistirme yapabilme özelliği.

Şoför Firmanın motorlu taşıt araçlarını kullanmakla görevlidir. İşletme müdürü ve üretim sorumlusundan görev ve yetki alır.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.