Konvektif Yağış Nedir? Ne Demektir?

0

Konvektif Yağış Ne Demek

Konvektif Yağış nedir? Konvektif Yağış ne demek, ne anlama gelmektedir? İnşaat Terimleri Konvektif Yağış hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Konvektif Yağış Sıcak havanın daha soğuk ve ağır hava içerisinde yükselmesiyle oluşan yağıştır. İki farklı sıcaklıktaki hava bir araya geldiğinde bir elektron alışverişi olur, bu alışverişte gök gürlemesi ve şimşekler çakar. Genellikle gök gürültülü sağanak yağış bu tür yağıştır.

İnşaat Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, İnşaat Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Sipariş Maliyet Sistemi Aynı özellikleri taşımayan mamullerden farklı zamanlarda belirli miktarlarda üreten işletmelerde uygulanan maliyet sistemidir. Üretim tekniklerinin özelliğinden dolayı matbaa işletmelerinde uygulanan maliyet sistemi sipariş maliyet sistemidir.

Baskı Çıtası Derzleri örtmek üzere uygulanan, üzerine basıldığında çöken çıta.

Sıva Yapılarda iç ve dış cepheye mimari özellik kazandırmak , yapı elemanlarını korumak ve izolasyon için uygulanan koruma tabakası.

Betonarme Perde Betonarmede donatılı yapı elemanı. Yüksek çok katlı yapılarda yatay yüklerin karşılanmasında perdeler kullanılır. Kat yükseklikleri arttıkça kesit tesirlerinin artması ile kolon boyutları büyür.büyük kolon boyutları ekonomik olmayıp mimari açıdan sakıncalıdır. Bu nedenle yapılarda betonarme perdeler tercih edilir.

Genleşme Isı etkisiyle bir cismin, yapısı değişmeksizin hacimce büyümesi.Genel olarak yapı elemanlarında gece gündüz, yaz kış sıcaklık farklılıklarından dolayı genleşme meydana gelir.Hareketlerin nitelikleri, tasarlama ve uygulamada gereğince göz önünde tutulmazsa yapıda önemli arızalara yol açar

Sirkülasyon alanı Koridor, merdiven, rampa gibi çeşitli hcimleri birbirine bağlayan öğelerin kapladığı alan.

Dikalsiyum Silikat Bakınız belit

Baskı Makineleri İş Takip Formu Bu form işin hangi makinede basıldığı ve ne zaman başlayıp ne zaman bittiği hakkında bilgi verir.

Bağlayıcı Malzeme Çimento, kireç, alçı, çivi, tutkal, kil vb. malzeme .

İRİS DİYAFRAM Mikroskopta ışığın geliş ayarının yapıldığı yer .

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.