0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

iplik sevki kuralı (yarn forward rule) Nedir? Ne demektir?

0

iplik sevki kuralı (yarn forward rule) Nedir? Ne Demektir?

iplik sevki kuralı (yarn forward rule) Nedir? Ne Demektir?, iplik imalatı, kumaş imalatı ve kıyafet imalatı süreçlerinin belirli bir ülke ya da bir kaç ülkede gerçekleşmesi şartı koşan köken şartı kuralı.

Satınalma terimleri olarak kullanılan iplik sevki kuralı (yarn forward rule) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı iplik imalatı, kumaş imalatı ve kıyafet imalatı süreçlerinin belirli bir ülke ya da bir kaç ülkede gerçekleşmesi şartı koşan köken şartı kuralı.

iplik sevki kuralı (yarn forward rule) sözlük anlamı iplik imalatı, kumaş imalatı ve kıyafet imalatı süreçlerinin belirli bir ülke ya da bir kaç ülkede gerçekleşmesi şartı koşan köken şartı kuralı.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

stoksuz kalma (stockout) Müşteri tarafından istenen stok tutma biriminin o anda mevcut olmaması.

stratejik ortaklık (strategic partnering) İş ortakları arasında işbirlikçi ilişkilerin tayin edilmesi; dikey bütünleşmenin gayri resmi şekli.

teknolojinin uygulanması (implementation of technology) Rogers?a (1983) göre yeniliğin yayılması teorisinin iki aşamasından bir tanesi; teknoloji kullanılmaya başlandıkça ortaya çıkar.

ürün gamı planlaması (assortment planning) Belirli bir zamanda hazır olacak şekilde yapılan seçimlerin aralıklarını belirleme süreci.

ürün gamı hacmi (assortment volume) Ürün gamındaki birimlerin toplam sayısı.

kurumsal piramitteki katmanlar (tiers in organizational pyramid) Malın planlanacağı davranış şeklini etkileyen kurumsal yapıdaki hiyerarşik seviyeler.

self servis (self service) Müşterinin kendi satış hizmetini kendisinin yapması.

her şey dahil tedarik (full package sourcing-FPS) Bir mal satın alma sözleşme koşulu; giysi yapmak için gerekli olan her şey (malzemeyi satın almak, numuneleri geliştirmek, giysileri yapmak ve birinci sınıf malları tedarik şirketine yollamak) kontraktör tarafından sağlanır; kumaş ya da araç gereçler tedarik şirketine ait değildir.

yükleme (loading) Mal satın alma kontratlarında kullanılan bir terim; aynı indirim oranının tüm faturalarda uygulanması için faturalanmış maliyeti ayarlamak

kariyer gelişimi (career development) Hayat boyu devam edecek, işle ilgili olanakları inceleme ve bir kişinin bilinçli olarak hayatında ne yapmak istediğine karar verme süreci (“Born Free.” A World of Options, 1978).

ürün faydaları (product benefits) Ürünün müşteri için neler yapabileceği.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.