İç Denetim Faaliyet Raporu (Internal Audit Annual Report) Nedir? Ne Demektir?

0

İç Denetim Faaliyet Raporu (Internal Audit Annual Report) Ne Demek

İç Denetim Faaliyet Raporu (Internal Audit Annual Report) nedir? İç Denetim Faaliyet Raporu (Internal Audit Annual Report) ne demek, ne anlama gelmektedir? Kalite Yönetim Sistemi Sözlüğü İç Denetim Faaliyet Raporu (Internal Audit Annual Report) hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

İç Denetim Faaliyet Raporu (Internal Audit Annual Report) İç denetim biriminin yıllık faaliyet sonuçlarını içeren rapordur. İç denetim faaliyet raporları hazırlanırken doğruluk, tarafsızlık, açıklık, ölçülebilirlilik, kısalık, yapıcılık, tamlık, zamanlılık, kararlılık gibi rapor yazım ilkelerine uyulur. (Kamu İç Denetim Raporlama Standartları)

Kalite Yönetim Sistemi Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Kalite Yönetim Sistemi Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Alt Geçit Karayolunun diğer bir karayolu veya demiryolunu alttan geçmesini sağlayan yapı.

INCOTERMS Uluslararası Lojistik Terimi Milletlerarası Ticaret Odasının (ICC) ticari satış terimleri için kullandığı kısaltmalar kataloğu.Satıcı ve alıcının taşıma,sigorta ve sorumluluk masraflarının hangi noktada el değiştirdiğini açıklayan dünyaca kabul görmüş satış şekilleri.Bu terimler en son 2000 yılında gözden geçirilmiştir

VALIDATION Uluslararası Lojistik Terimi Konşimentoyu onaylamak.Konşimentonun doğruluğunu kanıtlamak,belgelemek.

Alın duvarı Bir beşik çatıda damlalık aşığının yanında giden duvar parçası,kalkan duvar

CAD Computer Aided Design; Bilgisayar Destekli Tasarım; Tasarım ve çizim amaçlı bilgisayar programlarının genel adı.

Lav Cürufu Volkanların çıkardığı lavlardan elde edileni dokusu,ince-iri gözenekli. Tane şekli köşeli çıkıntılı malzeme. (Birim ağırlığı 600-900 kg/m3)

Korozyon Bazı maddelerin kimyasal yoldan malzemeleri tahrip etmeleri olayına verilen genel ad.Korozyon daima elektronik yoldan,çoğunluklada oksitlenme şeklinde olur

Saçak Seviyesi Binanın son kat, tavan döşemesinin üst kotudur.

Betonda Soğuk Derz Betonun yerleştirilmesi sırasında gecikme veya başka nedenlerden dolayı betonun sürekliliği olmaması. Yerleştirilmiş beton tabakasının diğer tabakanının dökümünden önce sertleşmesi sonucu elde edilir.

Beton Çim Taşı Bahçe düzenlemelerin yeşilliği koruma amaçh,bina garaj girişlerindeki döşemelerde kaymama amaçlı kullanılan taş.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.