Kontrol (Control) Nedir? Ne Demektir?

0

Kontrol (Control) Ne Demek

Kontrol (Control) nedir? Kontrol (Control) ne demek, ne anlama gelmektedir? Kalite Yönetim Sistemi Sözlüğü Kontrol (Control) hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Kontrol (Control) Üst yönetim ve ilgili diğer taraflarca risk yönetimini güçlendirmek ve idarenin belirlenmiş amaç ve hedeflerine ulaşma ihtimalini artırmak için yapılan her türlü faaliyet, alınan önlem ve karardır. (COSO)

Kalite Yönetim Sistemi Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Kalite Yönetim Sistemi Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Colour code ANSI tarafından farklı metallerden oluşan iki telli özel düzenler (thermocouple) için belirlenmiş olan renk kodu.

Çökme Deneyi Kullanılacak ekipman: Kalıp, Sıkıştırma çubuğu, doldurma kepçesi, cetvel, taban plakası, kürek, nemli bez.

Şahmerdan Ağır çekiç. Toprağa iri kazık çakmaya yarayan çok ağır bir çeşit tokmak

İmar Planı İmar Planı: İmar uygulaması yapılan yerin yapı adalarını, bunların yoğunluk ve düzenini, yolları ve uygulamaya esas olacak diğer bilgileri ayrıntılarıyla gösteren üzerine kadastral durumu da işlenmiş plana uygulama imar planı denir.

Beton Çimento, iri agrega, ince agrega ve suyun, kimyasal ve mineral katkı da ilâve edilerek veya edilmeden karıştırılmasıyla oluşturulan ve çimentonun hidratasyonu ile gerekli özelliğini kazanan kompozit malzemedir.

DERİŞİK Çözüneni çok, çözücüsü az olan çözelti.

Çelik Lama Uzunluk eksenine dik kesitleri dikdörtgen olan, sıcak haddelenmiş çelik malzemedir.

Kat Binada iki döşeme arasında kalan boşluk

Wheatstone Köprüsü Yük etkisi altında söz konusu yüzeyde şekil değişimi olduğunda tel ızgara yüzeyle birlikte uzar yada kısalır. Bu boy değisimi ölçerin elektriksel direncinde değişime yol açar. Ölçerin uçlarına bağlanan bir akım köprüsü elektrik direncindeki değisimi uzunluk değisimine dönüştürür. Bu amaçla kullanılan akım köprüsüne Wheatstone köprüsü adı verilir

Metraj Bir yapıda çeşitli imalatın miktarların bulunması(keşif)

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.