0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

mal altsınıfları (merchandise subclasses) Nedir? Ne demektir?

0

mal altsınıfları (merchandise subclasses) Nedir? Ne Demektir?

mal altsınıfları (merchandise subclasses) Nedir? Ne Demektir?, Sınıflar içerisindeki ürün grupları.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan mal altsınıfları (merchandise subclasses) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Sınıflar içerisindeki ürün grupları.

mal altsınıfları (merchandise subclasses) sözlük anlamı Sınıflar içerisindeki ürün grupları.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

seri konsepti (line concept) Serinin kimliğine ve satılabilirliğine katkıda bulunan görüntü ve cazibeyi içerir.

stil kağıdı (style sheet) Gümrük oranlarının ve kota sınıflandırmalarının tespit edilmesi için ürünleri gümrükte tanıtan belge; merchandiser girdisi de giysinin yapım ve kumaşıyla ilgili bilgi verilmesini sağlar.

pazar odaklı (market-driven) Firmanın kapasitesine göre müşterilerinin karşılanmamış ihtiyaçlarını belirleyen ve değerlendiren ve daha sonra alışveriş yapan, üreten ve buna göre de pazarlayan bir firma.

perakende satışa dayanan başlangıç fiyat artışı (initial markup based on retail) Perakendeciler tarafından tercih edilen hesaplama metodu.

tam zamanında (just-in-time–JIT) Bütün kurumların dahili etkinliklerinden ve harici değiş tokuş etkinliklerinden atık maddeleri temizlemeye odaklanmış bir iş felsefesidir (O?Neal & Bertrand, 1991).

seri geliştirme (line development) Satışa sunulacak tarzların, kumaşların, renklerin ve bedenlerin belirlenme süreci; gerçek malın seri planına uygulanması.

alıcı (buyer) Seri planlarını tamamlamak için genellikle tasarımcılara ait ve/veya markalı ürünleri satın alan, imalatçı ya da perakendeci bir firmanın çalışanı.

müşteri odaklı yönetim sistemleri (customer-driven business systems) Müşterilerine ve müşterilerinin ihtiyaçlarını tatmin etmeye odaklanan şirketler.

planlamış satışlar (planned sales) Mal bütçelerinin bir parçası olan daha önceki satışlara dayanan satışların tahmin edilmesi.

gerçek zaman (real time) İçinde bulunulan zamanda yani “şu anda” olan şey.

müşteri hizmeti (customer service) Müşteri ile mağaza personelinin herhangi bir etkileşimi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.