Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

mal karışımı (merchandise mix) Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

mal karışımı (merchandise mix) Nedir? Ne Demektir?

mal karışımı (merchandise mix) Nedir? Ne Demektir?, Belirli bir imalatçı ya da perakendeci tarafından sunulan ürünlerin hepsi.

Satınalma terimleri olarak kullanılan mal karışımı (merchandise mix) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Belirli bir imalatçı ya da perakendeci tarafından sunulan ürünlerin hepsi.

mal karışımı (merchandise mix) sözlük anlamı Belirli bir imalatçı ya da perakendeci tarafından sunulan ürünlerin hepsi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

iş gücü istismarı (labor exploitation) Bir kişinin başkalarının emeklerinden kendisi bir şey katmadan kâr elde etmesidir.

tenzilatlı liste fiyatı (reduced list price) Liste fiyatı eksi mevsimsel ve miktar indirimleri.

kariyerde izlenen yol (career path) Bir bireyin edindiği mesleklerin sıralanması.

teknik paket (technical package) Giysi Alım Anlaşması detaylı yapım, ölçüm, kalıplar ve işaretleyicileri tamamlayan ürün özellikleri.

fiyat indirimi desteği (markdown money) Perakendecilerin envanterlerini elden çıkarmak için gerekli olan fiyat indirimlerini telafi etmeleri için bazı satış kontratlarında yer alan bir indirim çeşidi.

akıllı etiketler (smart labels) Perakendecilerin ve imalatçıların herhangi bir malın kayıtlarını tutmasına imkan tanıyan ve eninde sonunda barkodların yerini alacak özel izleme etiketleri; radyo frekanslı kimlik belirleme etiketleri (radio frequency identification tags)(RFID) olarak da bilinir.

teknolojiye giriş (initiation of technology) Rogers?a (1983) göre yeniliğin yayılması teorisinin iki aşamasından bir tanesi; teknolojinin benimsendiğini gösterir.

işletme kârı (operating profit) Ticaretin devam etmesi ile alakalı bütün mali zorunluluklar karşılandıktan sonra geriye kalan kâr (kâr marjı – işletme giderleri).

prestij fiyatlandırma (prestige pricing) “Normal fiyatı” ödemeye razı olan, kalite/değer/hizmete önem veren insanlar için hazırlanan fiyatlandırma stratejisi; aynı zamanda statü, psikolojik ya da market üstü fiyatlandırma olarak da adlandırılır.

mal altsınıfları (merchandise subclasses) Sınıflar içerisindeki ürün grupları.

İadeler ve tenzilatlar (returns and allowances) Malın iade edilmesi ve paranın geri ödenmesi ya da müşterinin memnuniyetsizliği yüzünden fiyat ayarlaması sebebiyle satışın iptal edilmesi.

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply