Ambar Stok Kartı Nedir? Ne Demektir?

0

Ambar Stok Kartı Ne Demek

Ambar Stok Kartı nedir? Ambar Stok Kartı ne demek, ne anlama gelmektedir? Matbaa Terimleri Ambar Stok Kartı hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Ambar Stok Kartı Ambardaki malzemelerin kullanımından sonra ambarda o malzemelerden ne kadar kaldığını belirlemek veya malzemenin fiyatını belirlemek için kullanılır.

Matbaa Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Matbaa Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Akış oranı Akış ile yağış arasındaki oran.

Aşınma İki farklı malzemenin birbirine hareket halinde teması veya sürtünerek hareket etmesi sonucu malzemeden küçük parçaların kopması olayı.

Bakır Levha Kalınlığı genellikle 0,66 m/m,ağırlığı 6 kg/cm2 olan haddeden geçmiş, yoğunluğu 8,90-9,00 olan homojen, saf, kolayca işlenebilir, çatlaksız, lekesiz, ondülesiz, inşaatta kullanılan düzgün levha.

Ağaç Hereği Boylu ağaçann dikiminde fidanı tutmak ve rüzgarın olumsuz etkilerinden korunmak için kullanılan, dikilecek bitkinin özelliği göz önünde bulundurularak ölçülendirilmiş sert ağaç parçaları.

Apartman dairesi Bir bina içinde birkaç oda ile mutfak, banyo ve heladan meydana gelen, bir kişi veya bir ailenin otura bileceği büyüklükte daire

Bağlayıcı Asfalt, harç , beton gibi kompozit malzemelerin matriksini oluşturan malzemeler.

Kasnak kirişi Ahşap döşemelerde veya çatılarda bacanın geçmesi için bırakılacak boşluğu meydana getirmek üzere kirişler veya mertekler arsına, bunlara dik doğrultuda çivilenen ağaç

Base Speed Bir motorun plakasında yazan anma gerilimi ve anma akımı sonucunda oluşan anma gücünde altındaki temel hızı.

Kaba yapı Küçük ayrıntıları çok olmadığı için yapımı aşırı özen gerektirmeyen

Binary İçinde yalnızca sıfır ve bir kullanılabilen, iki tabanına dayalı sayı sistemi. Yalnızca iki değer veya durum olabileceği kuralına dayanılarak oluşturulmuştur.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.