Bıçaklar (Şeritler) Nedir? Ne Demektir?

0

Bıçaklar (Şeritler) Ne Demek

Bıçaklar (Şeritler) nedir? Bıçaklar (Şeritler) ne demek, ne anlama gelmektedir? Matbaa Terimleri Bıçaklar (Şeritler) hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Bıçaklar (Şeritler) Karton ambalaj üretiminde kullanılan kesim, perforaj ve pilyaj işlemlerini gerçekleştirmek üzere üretilmiş metal şeritler.

Matbaa Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Matbaa Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
INTERMODAL TRANSPORTATION Uluslararası Lojistik Terimi Intermodal taşımacılık.Malları teslim etmek için birden fazla taşıma moduna başvurulması.Römorkların-konteynerin demiryolu artı en az bir başka taşıma şekli ile bu şekilde hareketi

INHERENT VICE Uluslararası Lojistik Terimi Ürünün iç özelliklerini belirten sigorta ve hukuk terimi.Bazı ürünler iç özelliklerinden dolayı durdukları yerde yanabilir,bozulabilir ve diğer ürünlere zarar verebilir.Sigorta poliçeleri bu ürünleri istisnai şartlara bağlar

Dalyan Deniz,göl ve ırmakların kıyılara yakın yerlerinde.ağ ve kazıklarla oluşturulan,büvÜk balık avlama veri.

Derz İki yapı elemanı veya bölümü arasında kalan aralık, bitişim yeri, fuga.

Kuru karışım Suyun santralde katılmayıp şantiyede katıldığı hazır beton.

Aspiratör Hava hareketi sağlayan kullanılmış havayı ve egsozları toplamak maksadıyla kullanılan, havadaki duman, iş kolu vb. yabancı maddeleri emerek dışarı atan aygıt, emeç. Binalarda genellikle wc ve mutfaklarda kullanılır.

CHOCK Uluslararası Lojistik Terimi Yükün devrilmesini engelleyen metal ya da ağaç konstrüksiyon

Tabloid Gazete Standart boy gazetenin yazısı büyüklüğünde baskı alanı olan, magazin gazetesi.

Ara Rapor(Interim Report) İvedi olarak işlem yapılması gereken bilgilerin iletilmesi, denetlenen faaliyetle ilgili bir değişikliğin bildirilmesi veya görevin uzun bir süre devam etmesi halinde görevin seyri hakkında üst yönetici ile iç denetim birim yöneticisinin bilgilendirilmesi amacıyla yazılan rapordur. Ara rapor belli bir şekil şartına tabi değildir. Bununla birlikte, ara raporların yazılması görev sonunda bir rapor yazılması ihtiyacını ortadan kaldırmaz. (Kamu İç Denetim Standartları)

BİYEL CIVATALARI Biyel cıvataları, biyel kepini biyel başına bağlayan cıvatalardır.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.