Dentelaj Nedir? Ne Demektir?

0

Dentelaj Ne Demek

Dentelaj nedir? Dentelaj ne demek, ne anlama gelmektedir? Matbaa Terimleri Dentelaj hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Dentelaj Tırtıklı ya da çeşitli eğimler içeren serbest kesimler.

Matbaa Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Matbaa Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Baba Ahşap merdivende Yüklerin dağılımını sağlamak amacıyla merdiven baş ve sonlarına konan torna işi ahşap ayak. Merdiven babası.

RİBOZOM Hücrede protein sentezlemede görevli organeldir.

ENDOTERMİK REAKSİYON Isı alan reaksiyon.

Belleme Bel küreği ile toprağı altına üstüne getirmek.

Boraks Yoğunlaşmış bir borik asitten türeyen sodyum tuzu.

Bağımsızlık (Independence) Denetçinin üst yönetimin veya herhangi bir makamın etkisi ve yönlendirmesi altında kalmadan tamamen kendi mesleki bilgi ve denetim bulgularına göre denetim çalışmasını yapması ve raporlamasıdır. (İDKK)

Banyo teknesi İçine yatılarak veya oturarak yıkanılan emaye döküm, emaye çelik saç, plastik yada kalın fayanstan yapılmış tekne

CİSİM Maddenin biçim almış durumu.

Yonga levha Özel makinelerle elde edilen odun yongalarının sentetik reçine tutkallarıyla ısı ve basınç altında yapıştırılması ve biçimlendirilmesi yoluyla yapılan suni tahta levha,sunt

Fiyat farkı Uygulama yılı içinde yapılan iş kalemlerinin tutarlarının anlaşma yılı tutarlarına göre farkıdır. Bu tutar anlaşma fiyatlarına ek olarak ödenir.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.