0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Sipariş Maliyet Sistemi Nedir? Ne Demektir?

0

Sipariş Maliyet Sistemi Ne Demek

Sipariş Maliyet Sistemi nedir? Sipariş Maliyet Sistemi ne demek, ne anlama gelmektedir? Matbaa Terimleri Sipariş Maliyet Sistemi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Sipariş Maliyet Sistemi Aynı özellikleri taşımayan mamullerden farklı zamanlarda belirli miktarlarda üreten işletmelerde uygulanan maliyet sistemidir. Üretim tekniklerinin özelliğinden dolayı matbaa işletmelerinde uygulanan maliyet sistemi sipariş maliyet sistemidir.

Matbaa Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Matbaa Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Karşılaştımalı Keşif Bir tasarım bileşeninin bir alternatif ile değiştirilmesi açısından karşılıklı maliyet ve riskleri ortaya koyan analiz. Bu analiz hem parasal, hem de fonksiyonel değerler açısından yapılır.

Automation 1)ekipman, süreç veya prosedürlerin otomatik araçlarla dönüştürülmesi. 2) manüel operasyonların servo operasyonlarla yer değiştirmiş olduğu açık veya kapalı çevrimli endüstriyel kontrol sistemleri.

Basamak genişliği Bir basamağın, çıkış çizgisi üzerindeki genişliği; iki rıht arasında kalan yatay uzunluk

Banyo Bataryası Sıcak ve soğuk su ile duş bağlantısının bir arada bulunduğu musluk takımı.

Ambatman Temellerde taş ve beton malzeme kayıplarını önlemek için yapılan kademe ve eğimler.

ANYON Elektron alarak negatif yük kazanan atom veya atom grubu.

Aydınger Parlak yüzeyli, yarı saydam, Mimar ve mühendislikte çizim İçin kullanılan çizim kağıdı.

Modül Klasik mimarlıkta, bir yapının sütunlarının veya çeşitli bölümlerinin oranlarını düzenlemekte kullanılan birim

Tromp Bir bina köşesine bindirmeli olarak örülen tonoz parçası; kare planlı kubbeli bir yapının duvarları arasındaki köşelerin üst bölümüne yapılan ve binanın üstünü sekiz kenarlı olarak kubbenin oturmasına elverişli bir kaide meydana getirmek üzere köşeleme tonoz

Anonim Şirket Bir unvana sahip, ana sermayesi belli olup ve ayrıca paylara bölünmüş olan ve borçlarından ötürü, yalnız varlıkları ile sorumlu olan şirket.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.