Vernikler Nedir? Ne Demektir?

0

Vernikler Ne Demek

Vernikler nedir? Vernikler ne demek, ne anlama gelmektedir? Matbaa Terimleri Vernikler hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Vernikler Mürekkebin pigmentten sonra en önemli yapı taşıdır. Mürekkepte pigmenti baskı yüzeyine taşımak ve orada tutunmasanı sağlamaktır.

Matbaa Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Matbaa Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Ayrılma Şeridi Bir platformdan ayrılacak olan bir taşıtın hızlı trafik akımından ayrıldıktan sonra ilerideki kurb?a güvenle girmek için yavaşlamasını sağlayan hız değiştirme şeridi.

Dalyan Deniz,göl ve ırmakların kıyılara yakın yerlerinde.ağ ve kazıklarla oluşturulan,büvÜk balık avlama veri.

Çatı Yanlaması Askılı yapılan ahşap çatı makaslarında dikmelere gelen yükleri bağlama kirişlerine nakleden vapı elemanı.

Çelik Petek Kiriş Çeşitli I profillerinin gövdelerinin kesilip, kesimden sonra oluşan iki parçayı birbirine göre birbirine kaydırdıktan sonra kaynaklanmaları ile elde edilen, gövdeleri boşluktu kiriş sistemi.

İŞ Kuvvetin etkisiyle cismin hareket etmesi,yol alması.

APencere bandı Hava sızmalarını önlemek üzere, pencere ve kapı aralıklarına konulan keçe,kauçuk yada plastik şerit

Analog Input Module Analog doğru akım girdisini bir prosesör tarafından işlenebilecek sayısal değerlere dönüştürme devresi içeren I/O modülü.

Tonoz Biçimi alttan içbükey olmak üzere taş yada tuğla ve harçla örülmüş yarım silindir biçimde tavan; bir kemerin ötelenmesi ile meydana gelen örtü

Şantiye Yapım yeri

Lata Yapıda kullanılan dar, uzun kereste. Lataların enine kesit ölçüleri Türk standartlarına göre 18/48,24/48,28/48 ve 38/58 mm? dır

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.