0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

mevcut satışlar (current sales) Nedir? Ne demektir?

0

mevcut satışlar (current sales) Nedir? Ne Demektir?

mevcut satışlar (current sales) Nedir? Ne Demektir?, Bir müşteri herhangi bir mal satın aldığı zaman ve mağaza bu satışı mevcut olarak tanımlanan zaman diliminde kaydettiği zaman ortaya çıkan satışlar; bir gün, bir hafta, bir ay ya da bir yıl olabilir.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan mevcut satışlar (current sales) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir müşteri herhangi bir mal satın aldığı zaman ve mağaza bu satışı mevcut olarak tanımlanan zaman diliminde kaydettiği zaman ortaya çıkan satışlar; bir gün, bir hafta, bir ay ya da bir yıl olabilir.

mevcut satışlar (current sales) sözlük anlamı Bir müşteri herhangi bir mal satın aldığı zaman ve mağaza bu satışı mevcut olarak tanımlanan zaman diliminde kaydettiği zaman ortaya çıkan satışlar; bir gün, bir hafta, bir ay ya da bir yıl olabilir.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

kariyer ilerlemesi (career advancement) Bir öncekine göre daha yüksek bir kariyere doğru ilerleme.

merchandising çevrimi (merchandising cycle) Şubat ayının ilk haftası ile Ocak ayının son haftası arasındaki bir yıllık süre.

x-teorisi yönetim şekli (theory-x management style) Üst-alt iletişimine bağlı olarak bir şirketi idare etme; çalışanların gerçekten çalışmak istemedikleri ya da çalışma motivasyonunun temel sebebinin para olduğu varsayımlarına dayanır.

imalatçının toptan satış fiyatı (manufacturer?s wholesale price) Liste fiyatı eksi miktar, sezonsal ve ticari indirimler.

Kuzey Amerika Serbest Ticaret Antlaşması (NAFTA- North America Free Trade Agreement) ABD, Kanada ve Meksika arasında 1994 yılında imzalanan ticari anlaşma; amacı genişletilmiş ticaret ve yatırım ile ekonomik büyümeyi teşvik etmektir.

miktar indirimi (quantity discount) Satın alma hacminin yeterliliği ile ilişkili liste fiyatından yapılan düşüş; daha büyük ya da çoklu alımı teşvik eder.

Afrika Kalkınma ve Fırsatlar Kanunu (African Growth and Oppurtunity Act) Amerika Birleşik Devletleri ile Afrika arasındaki ticareti daha iyi bir hale getirmek için 2000 yılında imzalanan anlaşma.

mal altsınıfları (merchandise subclasses) Sınıflar içerisindeki ürün grupları.

perakendecilik (retailing) Nihai müşteriye malları ya da hizmeti satma işi.

firmanın ekonomik teorileri (economic theories of the firm) Mikro ekonomik varsayımlara dayanan firma teorileri; kârın en üst düzeye çıkarılmasını vurgular.

indirim yüzdesi (percent markdown) Net satış yüzdesi olarak hesaplanan indirim miktarı

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.