0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Kesit Nedir? Ne Demektir?

0

Kesit Ne Demek

Kesit nedir? Kesit ne demek, ne anlama gelmektedir? Mimari Terimler Sözlüğü Kesit hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Kesit Bir cismin bir düzlemle kesildiğinde düzlem üzerinde meydana gelen şekil. Kesit terimi, yapıda daha çok düşey kesit yerine kullanılır

Mimari Terimler Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Mimari Terimler Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Bill of material Bir ürünü oluşturan tüm alt montaj, parça ve hammaddelerin listesi.

Asma iskele İnşaat işlerinde bir yerin onarılması için kurulan iplerler asılan iskele.

Kesim Kalıbı Kutu açınımını karton tabakasından ayırmak için kalıp tahtaları üzerine çeşitli yöntemlerle bıçakları yerleştirerek hazırlanan kalıba kesim kalıbı denir.

İzolasyon Yalıtma, tecerrüt, tecrit

Sığ hendek kazısı Derinliği 1,25 m?ye kadar olan hendek kazısıdır.

Kimyevi madeni boyalar Toz boyalar gibi hemen doğrudan doğruya temizlenip öğütülmek suretiyle kullanılmazlar. Bunların birkaç nev?i bir arada hususi kazanlarda kaynatılarak ve kimyevi muamelelere tabi tutulmak suretiyle boya maddeleri elde edilir.

Analog Signal Pnömatik, mekanik veya elektriksel enerji sinyallerinin fiziksel miktar, özellik veya durumla gösterildiği herhangi bir formdaki veri iletimi.

Common Mode Rejection Ratio bir enstrümanın beslendiği devreden kaynaklanan elektriksel girişimi reddetme yeteneği.

RİBOZOM Hücrede protein sentezlemede görevli organeldir.

Le Chatelier aleti Aletin silindirik halkasının kalınlığı 0.5 mm, iç çapı 30 mm, ve yüksekliği 30 mm?dir. Silindirik halka ekseni doğrultusunda yarıktır. Yarığın her iki tarafına ve silindirin tam ortasına gelmek üzere 150 mm uzunluğunda iki çubuk lehimlenmiştir.Deneye başlamadan önce silindirik halkanın yarık kenarları birbirine değmiş durumda olmalıdır. Silindirik halkaya çimento hamuru doldurulurken çubukların arasının açılmaması için çubuklar lehim yanından iple bağlanmalıdır. Birgün suda bekletilir 4 saat suda kaynatılır . Uçların ne kadar açıldığı ölçülür.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.