Narinlik Nedir? Ne Demektir?

0

Narinlik Ne Demek

Narinlik nedir? ANarinlik ne demek, ne anlama gelmektedir? Mimari Terimler Sözlüğü ANarinlik hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Narinlik Mesnetlenme durumuna bağlı olarak bir çubuğun kesiti ile uzunluğu arasındaki ilişki

Mimari Terimler Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Mimari Terimler Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Armatür Binalarda sıhhi tesisat, elektrik tesisatı v.b. yapı öğesi Bir aletin ana bölümünü oluşturan kısmı.

Boru Bileziği Soba borulannın ek yerlerine geçirilen süslü çember.

Röper kazığı Bir röper noktasını belirlemek üzere çakılan kazık

Priz Geciktirici Beton prizinin haşlama ve bitiş sürelerini uzatan kalkı. Karışım suyun azaltıcı: Daha az beton suyu kullanılmasını sağlayan kalkı.

Priz Bitme Süresi Standart koşullarda hazırlanmış çimento hamurunun belirli bir serteşmeye eriştigi ana kadar geçen süre.

Bum İnşaat makinelerinde kazı ve yükleme yapılabilmesi için makinelere takılan ulaşım kolu.

Amyantlı Beton Amyant liflerini çimento hamuru ile karıştırıp harç yaptıktan sonra yüksek basınç altında kalıplamak yolu ile üretilen kaplama malzemesi. Eternit.

Makine Ustaları Firmanın üretim makinelerini çalıştırmakla görevlidir. İşletme müdürü, üretim sorumlusu ve bağlı oldukları birimin başustasından görev ve yetki alırlar.

Alçı Harcı Alçı ve suyun karışımı olan harçtır. (Alçının sertleşme süreci içerisinde kullanılabilecek miktarlarda ve plastik kaplarda, alçı ve suyun karıştırılması suretiyle hazırlanır.)

Atermit İnorganik lifli çimentodan mamul, her forma girebilen çatı ve cephe kaplaması alanlarında idi ve ses yalıtımı amaçlı levha üreticisinin belirlediği özel isim.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.