0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Rayiç cetveli Nedir? Ne Demektir?

0

Rayiç cetveli Ne Demek

Rayiç cetveli nedir? Rayiç cetveli ne demek, ne anlama gelmektedir? Mimari Terimler Sözlüğü Rayiç cetveli hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Rayiç cetveli Malzeme birim fiyatlarını göstermek üzere ilgili kuruluşça düzenlenmiş çizelge

Mimari Terimler Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Mimari Terimler Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Hisar Eskiden taştan yapılan kuleli ve yüksek duvarlı küçük kale.

Kooperatif Şirketler Ortakların ekonomik çıkarlarını ve özellikle meslek veye geçimlerine ait ihtiyaçlarını karşılıklı yardım ve kefalet sayesinde sağlayıp korumak amacıyla bir ticaret ünvanı altında kurulan değişir sermayeli ortaklıktır. Şahıslar ortaklığıdır, an az 7 kişiyle kurulabilir.

Metraj İhale kapsamında işin yapılan bir bölümü işin iş kalemlerine (pozlara) ayrılmış olarak miktarlarının hesaplandığı cetveldir.

Alçı Harcı Alçı ve suyun karışımı olan harçtır. (Alçının sertleşme süreci içerisinde kullanılabilecek miktarlarda ve plastik kaplarda, alçı ve suyun karıştırılması suretiyle hazırlanır.)

Rodmiks Yolda karıştırma demektir.

Makuliyet Testi (Reasonableness Test) Kayıtlı miktarın, ilgili mali ve mali olamayan bilgilerin kullanımı yoluyla hesaplanan tahmini miktarla karşılaştırılması işlemidir.

İnşaat İmalatları İmalat: İster makinede veya elde, ister fabrikada veya atölyede yapılsın, maddelerin ya da bütünü oluşturan parçaların fiziksel veya kimyasal bir işlemden geçirilerek, yeni ürünler elde edilmesine imalat denir.

İnşaat 1. Yapı, yapı işleri. 2. Yapım: bina inşaatı.

Çatlak Binalarda, temel oturmasından, deprem titreşimleri?nden, çevreden gelen yapay titreşimden, aşırı sehim (eğilme)?lerden, döşeme, kolon ve kirişlerde meydana gelen basınç ve burulma neticesi yapı elemanlarında oluşan girintiler.

Adjustable Speed Bir motorun hızının elle veya otomatik olarak değiştirilebilmesi. Arzulanan çalışma hızının yükten bağımsız olarak belirlenebilmesi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.