0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Rüzgarlık Nedir? Ne Demektir?

0

Rüzgarlık Ne Demek

Rüzgarlık nedir? Rüzgarlık ne demek, ne anlama gelmektedir? Mimari Terimler Sözlüğü Rüzgarlık hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Rüzgarlık Soğuk ve rüzgarın içeriye girmesini önlemek üzere bina girişlerinde yapılan çifte kapı yada döner kapı düzeni

Mimari Terimler Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Mimari Terimler Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Priz Geciktirici Beton prizinin haşlama ve bitiş sürelerini uzatan kalkı. Karışım suyun azaltıcı: Daha az beton suyu kullanılmasını sağlayan kalkı.

Ters Kemer Şeklinde radye temel Zeminden gelen bu basıncının yada bina yükünün fazla olması durumunda temel, ters kemer şeklinde düzenlenir.

Şahmerdan Ağır çekiç. Toprağa iri kazık çakmaya yarayan çok ağır bir çeşit tokmak

Kerpiç Balçıktan yapılan ve kalıplanarak güneşte kurutulan çiğ tuğla. Kerpiç içinde bitki artıkları , olmayan çok killi toprağın, içine katılan saman sapları ve başka gereçlerle stabilize edilip suyla karıldıktan sonra kalıplara dökülüp önce gölgede sonra güneşte kurutulmasıyla elde edilir

VEKTÖREL BÜYÜKLÜK Doğrultusu, yönü, şiddeti ve tatbik noktası olan büyüklük.

Parselasyon İmar parselleri oluşturmak amacıyla, parseller içerisinde yol, meydan, yeşil alan, park, otopark vb. kamu hizmetlerine ayrılan yerlerden herhangi birini veya birkaçını kapsayacak şekilde yapılan taşınmaz malları ayırma işlemidir.

Denizlik Pencere doğramasının altında içte ve dışta yapılarak suların duvar içerisine sızmasını veya duvar yüzeyinde süzülmesini önleyen öğe

İşie Başlama Emri Kişi veya kuruluşa bir projedeki sözleşmesi ile ilgili olarak işe başlama yetkisi veren belge ve / veya an.

Genleştirilmiş Perlit Perlit, bünyesinde %2 – %6 oranında su bulunduran volkanik bir kayaçtır; genellikle gri veya koyu gri renktedir. Perlitin kimyasal yapısının yaklaşık %75?ini silika (SiO2) ve %15?ini alümin (Al2O3) oluşturmaktadır. Perlit, 850 – 1100 °C arasında ısıtıldığında, yapısında bulundurduğu suyun ve sıcaklığın etkisiyle, başlangıçta volkanik bir taş olan perlitin hacmi 5 – 25 kadar büyümüş olmaktadır.

Bürülör Yakıt püskürtücüsü.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.