0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Sağır duvar Nedir? Ne Demektir?

0

Sağır duvar Ne Demek

Sağır duvar nedir? Sağır duvar ne demek, ne anlama gelmektedir? Mimari Terimler Sözlüğü Sağır duvar hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

Sağır duvar Pencere, kapı gibi boşluğu olmayan duvar

Mimari Terimler Sözlüğü teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Mimari Terimler Sözlüğü yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Ada Çevresi kamuya ait cadde, sokak, yol, kanal, ark, dere, göl, deniz gibi doğal ve yapay sınırlarla, kadastro çalışma alanı sınırı ile veya Devlet Demir Yolları arazisi ile çevrili parseller topluluğuna kadastro adası denir. Ada numaraları 101 den başlar, köy sınırı içindeki tüm parseller ölçülünceye kadar numaralar aralıksız birbirini izler.

Kenetlenme Boyu Kenetlenme boyu, donatı çubuğunun akma dayanımına eşit kenetlenme dayanımı sağlayabilen en küçük gömülme derinliğidir.

Sıva altı anahtar Sıva altı anahtarı, gövdesi duvara gömülen, kapağı sıva üzerine oturan anahtar.

Baskı, kutu yapımı, dolum ve kullanımda gramajın fonksiyonu yoktur.CCCCCMatbaa TerimleriDDDDD AAAAAKalınlık Kalınlık, bir karton üreticisi için en önemli özelliktir. Çünkü kutuluk kartonun en önemli özelliği olan stifnis, kalınlığın bir fonksiyonudur ve stifnis değerinin artması öncelikle kalınlığın artmasına bağlıdır. Kalınlıktaki 1 misli artış, stifniste 5-8 misli bir artışa yol açabilmektedir.

Bağlayıcı Çimento,kireç,alçı gibi su ile karıştırıldığında plastik bir hamur veren bir süre sonra katılaşan, daha sonrada sertleşen ve bu özelliğinden dolayı taş ve kumu bağlamakta kullanılan madde

MİTOKONDRİ Hücre için gerekli enerjinin üretildiği yapı.

Sıhhi tesisat Bir yapıda temiz ve pis su döşemi. Sıhhi tesisat, makine mühendisliği konusudur

Betonda Yük Birleşimi Yük birleşimi, bir yapıyı etkileyen çeşitli yük türlerinin aynı anda yapı üzerinde oluşması olasılığı küçük olduğundan önemsenebilir bir olasılıkla aynı anda oluşabilecek yük türlerini biraraya getiren birleşimlerdir.

Bina Yalıtımı Malzeme üretiminden uygulamasına kadar titizlik, hassaslık, çok yönlü detay çalışmasını gerektiren ve birçok bilim dalını ilgilendiren bir sistem bütünüdür.

Bağlayıcı Çimento,kireç,alçı gibi su ile karıştırıldığında plastik bir hamur veren bir süre sonra katılaşan, daha sonrada sertleşen ve bu özelliğinden dolayı taş ve kumu bağlamakta kullanılan madde

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.