0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

moda ürünler (fashion goods) Nedir? Ne demektir?

0

moda ürünler (fashion goods) Nedir? Ne Demektir?

moda ürünler (fashion goods) Nedir? Ne Demektir?, Bir merchandising çevriminden bir diğerine tarzda değişiklik yapılması talep edilen mal sınıfları.

Satınalma terimleri olarak kullanılan moda ürünler (fashion goods) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir merchandising çevriminden bir diğerine tarzda değişiklik yapılması talep edilen mal sınıfları.

moda ürünler (fashion goods) sözlük anlamı Bir merchandising çevriminden bir diğerine tarzda değişiklik yapılması talep edilen mal sınıfları.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

tam hizmet (full service) Satış personeli birebir satış hizmetini ücretsiz hediye paketleme, tadilatlar, nakliye ve park alanının varlığı gibi müşteriye rahatlık sunan diğer kolaylıklarla birlikte müşteri hizmeti ortamında birleştirir.

sezonsal indirim (seasonal discount) Liste fiyatından satış dönemindeki alış zamanına bağlı olarak görülen eksilmelerdir; bir imalatçı ön satış döneminde, satış döneminin sonlarında ya da satış döneminin sonunda indirimler verebilir.

stoksuz kalma (stockout) Müşteri tarafından istenen stok tutma biriminin o anda mevcut olmaması.

yönetim geliştirme teorileri (theories of management development) Müdürlerin kurum içerisinde geliştirdikleri yollar; uzmanlaşma yoluyla uzmanlık (ekspertiz) gelişimi ve/veya geniş iş tecrübesi yoluyla uzmanlığın gelişimi.

altı aylık plan (six-month plan) Geleneksel mal dolar planları; her bir satış dönemi ve yılın her ayı için mal serileri ve ürün sınıflandırmalarının mevcut yatırım seviyelerini belirler.

mal/seri sunumu (merchandise/line presentation) Seriyi değerlendirmek ve göze çarpıcı ve satılabilir bir hale getirmek için gerekli olan süreç.

aracı fiyatı (job-off price) Sıkıntılı malların bir aracıya satılma fiyatı; parça başı ya da ağırlıkla satılabilirler.

yaratıcı tasarım (creative design) Seri konseptini yansıtırken nadir olan ürün gruplarının analizine, yaratıcılığına ve oluşumuna odaklanan ürün geliştirme evresi.

merchandising çevrimi (merchandising cycle) Şubat ayının ilk haftası ile Ocak ayının son haftası arasındaki bir yıllık süre.

nakit indirimi (cash discount) İmzalanan kontratta belirlenen zamanda faturanın ödenmesini teşvik etmek için faturalanmış maliyet üzerinden yapılan indirim.

moda ürünler (fashion goods) Bir merchandising çevriminden bir diğerine tarzda değişiklik yapılması talep edilen mal sınıfları.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.