0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

normal fiyat (regular price) Nedir? Ne demektir?

0

normal fiyat (regular price) Nedir? Ne Demektir?

normal fiyat (regular price) Nedir? Ne Demektir?, Bir ürün için “olağan” ya da “doğal” olarak algılanan fiyat.

Satınalma terimleri olarak kullanılan normal fiyat (regular price) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir ürün için “olağan” ya da “doğal” olarak algılanan fiyat.

normal fiyat (regular price) sözlük anlamı Bir ürün için “olağan” ya da “doğal” olarak algılanan fiyat.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

aşağıdan yukarı planlama (bottom-up planning) Müşteriyle ilişkisinin yakınlığına göre kurumda en düşük seviyedeki kişi ile başlayan mal planlaması.

Avrupa Ticari Bloğu (Europe Trading Bloc) Doğu ve Batı Avrupa?da yer alan ülkeler.

başlangıç teslimatı (initial delivery) Satış döneminin başında teslim edilen başlangıç siparişinin hepsi ya da bir kısmı.

birim (unit) Tek bir tane mal.

Afrika Kalkınma ve Fırsatlar Kanunu (African Growth and Oppurtunity Act) Amerika Birleşik Devletleri ile Afrika arasındaki ticareti daha iyi bir hale getirmek için 2000 yılında imzalanan anlaşma.

öneriler (propositions) Teori geliştirmedeki karmaşıklığın bir sonraki aşaması; kavramların etkileşimleriyle alakalı sonuçları tahmin etmeye çalışırlar.

fiyatlandırma planı (pricing plan) planlanmış mal maliyetini, dolar bazında ve yüzdelik fiyat artışlarını, ilk fiyatı, yüzdelik geçici fiyat indirimleri, promosyon fiyatları ve kalıcı fiyat indirimleri gibi fiyat promosyonlarını içine alan plan.

ilave fiyat artışı (additional markup) İlk fiyat ve premium fiyat arasındaki fark.

imalatçının toptan satış fiyatı (manufacturer?s wholesale price) Liste fiyatı eksi miktar, sezonsal ve ticari indirimler.

yoğun değişim geçiren ürünler (change-intensive products) Moda ve sezonsal etkiler nedeniyle çok sık değişiklik geçiren ürünler.

stok tutma birimi (stock keeping unit-SKU) Mal planlaması ya da envanter amaçları için birim seviyesinde ürün belirlenmesi; genellikle tarz, beden ve renk kombinasyonunu temsil eder.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.