0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

öneri satışı (suggestion selling) Nedir? Ne demektir?

0

öneri satışı (suggestion selling) Nedir? Ne Demektir?

öneri satışı (suggestion selling) Nedir? Ne Demektir?, İlişkili ürünler ve diğer mallar ile şatısın genişletilmesi.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan öneri satışı (suggestion selling) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı İlişkili ürünler ve diğer mallar ile şatısın genişletilmesi.

öneri satışı (suggestion selling) sözlük anlamı İlişkili ürünler ve diğer mallar ile şatısın genişletilmesi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

sınırlı hizmet (limited service) Self servis ve tam hizmetin bazı yönlerini bir araya toplar; müşterilerin malları kendilerinin seçmesini gerektirir.

fiyat (price) Bir ürünün değişimi için istenen ya da alınan miktar.

ürün gamı çeşitliliği (assortment variety) Ürün gamındaki toplam SKU sayısı.

müşteri yanıt sistemi (the customer response system-CRS) Müşterinin ne istediğini önceden belirlenmesi ve ürün gamının planlanması ile ürün gamındaki malların gerçekten müşteri odaklı olması böylece de müşteri istediği an istediği ürüne ulaşabilmesi.

satış hacmi (sales volume) Değerlendirilen satış dönemi süresindeki sınıflandırmaların toplam satışı.

mal karışımı (merchandise mix) Belirli bir imalatçı ya da perakendeci tarafından sunulan ürünlerin hepsi.

elektronik veri değişimi (electronic data interchange-EDI) Satış bilgileri, satın alma emirleri ya da standart bir formattaki faturalar gibi ticari belgelerin bilgisayardan bilgisayara iletilmesi.

her gün düşük fiyat politikası (everyday low pricing- EDLP) Müşterilerin dikkatini kendi yararlarına olacak adil fiyatlandırmaya çeken fiyatlandırma stratejisi.

işletme kârı (operating profit) Ticaretin devam etmesi ile alakalı bütün mali zorunluluklar karşılandıktan sonra geriye kalan kâr (kâr marjı – işletme giderleri).

ürün geliştirme (product development) Ürünlerin hizmet verebilir, üretilebilir, satılabilir ve kâr getirebilir olması için tasarlanması ve mühendislik işlemlerinden geçirilmesidir (Glock ve Kunz, 1995).

tarz oluşturma (styling) Bir ürünün tipik ve ayırt edici görünüşü; aynı çeşit diğer ürünlerden farklı kılan özelliklerin kombinasyonu.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.