0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

operasyon bölgesi (operations constituency) Nedir? Ne demektir?

0

operasyon bölgesi (operations constituency) Nedir? Ne Demektir?

operasyon bölgesi (operations constituency) Nedir? Ne Demektir?, Hazır Giyim Firmasının Davranış Teorisine göre firmanın altı dahili bölgesinden birisi; kurumun insan kaynakları ve fiziksel mülkiyetini idare eder.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan operasyon bölgesi (operations constituency) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Hazır Giyim Firmasının Davranış Teorisine göre firmanın altı dahili bölgesinden birisi; kurumun insan kaynakları ve fiziksel mülkiyetini idare eder.

operasyon bölgesi (operations constituency) sözlük anlamı Hazır Giyim Firmasının Davranış Teorisine göre firmanın altı dahili bölgesinden birisi; kurumun insan kaynakları ve fiziksel mülkiyetini idare eder.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

ön-yüz sistemleri (front-end systems) Merchandisingin planlama aşaması ile ilişkilidir ve kaynaklar belirlenmeden önce olur.

operasyon bölgesi (operations constituency) Hazır Giyim Firmasının Davranış Teorisine göre firmanın altı dahili bölgesinden birisi; kurumun insan kaynakları ve fiziksel mülkiyetini idare eder.

tezgah numunesi (counter sample) Kontraktör tarafından yapılan prototip kıyafetin bir kopyası.

faturalanmış maliyet (billed cost) Liste fiyatı eksi faturada belirtilen miktar ve ticari iskontolar.

son-benimseme ürün gelişimi (post-adoption product development) Bir tasarımın bir tarza mükemmel bir şekilde uygulanmasını ve tarzın üretilebilir hale getirilmesini gerektiren süreçleri içerir; seri geliştirme surecinin bir parçası.

kariyer kodu (career code) Merchandising sınıflandırmasına göre hem içerisinde meslek sorumluluğu bulunan uzmanlaşma alanını hem de bu uzmanlaşma içindeki kariyer seviyesini temsil eden iki haneli sayı.

tam zamanında (just-in-time–JIT) Bütün kurumların dahili etkinliklerinden ve harici değiş tokuş etkinliklerinden atık maddeleri temizlemeye odaklanmış bir iş felsefesidir (O?Neal & Bertrand, 1991).

bekleyiş tarihleme (anticipation dating) Mal satın alma kontratlarında kullanılan bir terim; faturanın erken ödenmesi halinde indirim sağlanması.

Karayip Ülkeleri Ticaret Ortaklığı Kanunu (Caribbean Basin Trade Partnership Act-CBTPA) Amerika Birleşik Devletleri ve Karayib Ülkeleri arasındaki ticareti ilerletmek için 2000 yılında yürürlüğe giren ticari anlaşma.

satış promosyonu (sales promotion) Toplam geliri artırmak için başvurulan bir pazarlama stratejisi.

merchandising (merchandising) Fiyatlandırmaya, sınıflandırmaya, tarz belirlemeye ve zamanlamaya göre tanımlanmış hedef piyasalar için ürün serileri planlama, geliştirme ve sunma süreci (Glock & Kunz, 1995).

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.