ASR (Anti Schlupf Regelung) Nedir? Ne Demektir?

0

ASR (Anti Schlupf Regelung) Ne Demek

ASR (Anti Schlupf Regelung) nedir? ASR (Anti Schlupf Regelung) ne demek, ne anlama gelmektedir? Otomobil Terimleri ASR (Anti Schlupf Regelung) hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

ASR (Anti Schlupf Regelung) Kaygan yol koşullarında özellikle kalkış anında otomobilin patinaj yapmasını engelleyen sistem.

Otomobil Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Otomobil Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Bungalov Genellikle tek katlı, geniş verandalı ev.

OTOMATİK VİTES (TRANSMİSYON) Vites değiştirme işlemine gerek olmayan otomatik sistemdir. Otomatik vitesin sadece ileri, geri, boş ve park gibi seçenekleri vardır. Araç hareket ettirilmek istendiğinde, sadece sürüş (drive) vitesine almak yeterlidir. Bu aşamadan sonra otomatik vites, gidilen hıza göre vites değiştirme işlemlerini otomatik olarak ayarlar. P araç park edildiğinde tekerlekleri kilitlemek içindir. R geri vitestir. D normal sürüş vitesidir.

Dedantör Sıhhi tesisat işlerinde basınç düşürme aygıtı.

Ashford Formula Yüzey sertleştirici. Beton ve çimento bazlı malzmelerin nüfusuna işleyen, gözenekleri içerden kapayarak, katı ve yoğunlaştırılmış kütleye çeviren,yüzey kirlerinin betona sızmasını engelleyen geçirimsizlik malzemesi?nin üreten firmanın verdiği özel isim..

BILL OF LADING Uluslararası Lojistik Terimi Konşimento.Mal,hammadde ve eşyanın taşınmasında kullanılan çok yönlü kullanımı olan temel ve kıymetli evrak.Konşimento navlunu,taşınan malların özelliklerini,rotayı ve yük üzerindeki mülkiyet hakkı olan tarafları belirler

Betonda Yangın Hasarı Isı etkisiyle sıcağa olarak hidrate çimento su kaybederek dehidrate olur. Betonda, hidrate yapıdaki elemanlar belli sıcaklıklarda yapılarındaki suyu kaybeder. Örnek olarak kalsiyum hidroksit 650C de yapısındaki suyu kaybeder. Kristalize olmayan elemanlar örneğin hidrate kalsiyum silikat jeli yapısındaki suyu sıcaklığa bağlı olarak verir. Bu dehidratasyon , yapının mukavemetinde önemli ölçüde düşmeye sebep olur. Agregalar da ısı etkisiyle yapılarını değiştiribilirler Ama çimentonun dehidratasyonu ile karşılaştırıldığında bu etkiden doğan hasarların ageregaların yolaçtığı hasarlara göre daha erken ve ciddi olduğu görülebilir.

Derz İki yapı gereci, elemanı yada yapının iki bölüğü arasında kalan veya bırakılan aralık

SHORT TON Uluslararası Lojistik Terimi 2000 pound veya 2000 libre.Amerikan tonu olarak da bilinir

Blok başı Bir yanı komşu parseldeki binaya bitişik olan

ALTERNATİF AKIM Dalgalı akım.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.