BAKIR KURŞUN YATAKLAR Nedir? Ne Demektir?

0

BAKIR KURŞUN YATAKLAR Ne Demek

BAKIR KURŞUN YATAKLAR nedir? BAKIR KURŞUN YATAKLAR ne demek, ne anlama gelmektedir? Otomobil Terimleri BAKIR KURŞUN YATAKLAR hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

BAKIR KURŞUN YATAKLAR Genellikle dizel motorlarında yaygın bir şekilde kullanılan yatak çeşididir.

Otomobil Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Otomobil Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
CONTRABAND Uluslararası Lojistik Terimi Yasak kargo

CAM Computer Aided Manufacturing; Bilgisayar Destekli İmalat; CAD ortamında bulunan çizimlerin takım tezgahlarında işlenmesi için komut üreten yazılım grubu ismi.

Pafta 1.Üzerine proje çizilen levha,çizim levhası.
2. Büyük haritaları meydana getiren ayrı parçalardan her biri

Ağır Beton Etüv kurusu durumdaki birim hacim kütlesi ( yoğunluğu ), 2600 kg/m3′ten daha büyük olan beton.

GERİLİM REGÜLATÖRÜ Alternatör ile elde edilen doğru akımın ayarlanması işleminde kullanılan bir parçadır.

Kullanma Yükü Yapıya normal şartlar altında ve ögörülen ömrü süresince etkilemesi beklenen rüzgar ve depremler dışındaki hareketli ve hareketsiz yüklerdir.

Dozaj İnşaat bünyesine giren 1 m3 harcın veya yerine konup vibre edilmiş 1 m3 betonun ihtiva ettiği kg. cinsinden çimento miktarıdır.

Ön Çalışma (Preliminary Survey) Denetim faaliyetlerinin hazırlık aşamasıdır. Denetim faaliyeti ön çalışmayla başlar. Bu çalışmanın amacı, iç denetçinin yapacağı bireysel denetim faaliyeti için gerekli bilgiyi elde etmesine yardımcı olmaktır. Ön çalışmada iç denetçiler görevlendirildikleri konu ile ilgili gerekli inceleme ve araştırmaları yaparak denetim amaç ve kapsamını tespit eder. Denetim konusuna göre belirleyecekleri toplantı, mülakat, anket, yerinde gözlem gibi yöntemler ile süreci tanıyarak mevcut risk ve kontrolleri tespit eder ve bunların bir değerlendirmesini yapar. Ön çalışma, denetim amaçlarının belirlenmesi, bilgi toplama/ön araştırma ve açılış toplantısı safhalarından oluşur. Elde edilen bilgiler ışığında denetim amaçları kesinleştirilir, potansiyel sorunlu alanlar ile denetim kapsamı belirlenerek bireysel çalışma planı hazırlanır. (Kamu İç Denetim Rehberi)

Bina Derinliği Binanın ön cephe hattı ile arka cephe hattının en uzak noktası arasındaki dik hattın uzaklığıdır.

EQUALIZATION Uluslararası Lojistik Terimi Yükleyici ya da alıcıya,kargoyu konşimento üzerinde belirlenen noktadan farklı bir yerden teslim almak için verilen resmi izin

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.