BASKI YATAĞI Nedir? Ne Demektir?

0

BASKI YATAĞI Ne Demek

BASKI YATAĞI nedir? BASKI YATAĞI ne demek, ne anlama gelmektedir? Otomobil Terimleri BASKI YATAĞI hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

BASKI YATAĞI Debriyaj pedalına basıldığında, baskı parmaklarını bastırarak motor ile güç aktarma organlarını birbirinden ayıran mekanizmadır.

Otomobil Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Otomobil Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Denetçi Belgesi İlgili mühendis ve mimar meslek odalarına üyeliği devam eden ve Bayındırlık ve İskan Bakanlığınca 4708 Yapı Denetimi Kanunu gereğince yapı denetimi yapacak kişiler için düzenlenen belge.

Derin kuyu Yer altı su seviyesi adi kuyulardan fazla olan kuyular.

TENOR Uluslararası Lojistik Terimi Çekte öngörülen ödemedeki tarih ve vade

Akım Ceyran.

STW Uluslararası Lojistik Terimi “Said to Weight”için kısaltma.Taşıtıcının ağırlık beyanını kontrol etmeyen taşıyıcı tarafından konşimentoya konulan not

İNDİKSİYON AKIMI Manyetik alanın değişimiyle oluşan elektrik akımı.

TOP AIR DELIVERY Uluslararası Lojistik Terimi Konteynerdeki hava sirkülasyonu tipi.Hava sirkülasyon ünitesinde,havanın konteynerdeki en dip kısma kadar,evaparator aracılığıyla filtre edilerek oluklardan konteynerin en üst kısmına kadar ulaştırılmasıdır.Bu tarz akım özel yöntemler içerir

Pabuç Bir sütunun,bir dikmenin taban bölümü

Asynchronous Computer Ana saati (master clock) tarafından zamanlanmayan işlemler yapan bilgisayar. Bu bilgisayarlarda bir işlemin başlama sinyali başka bir işlem tarafından verilir.

Ahşap Kalıp iskelesi Projesine göre yapı ve sınai imalata ait kalıbı tutan taşıyan (kalıp gören yüzü ile iskelenin dayandığı kısım arasındaki boşluk hacminin hesaplandığı) iskele.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.