DİŞLİ YAĞLARI Nedir? Ne Demektir?

0

DİŞLİ YAĞLARI Ne Demek

DİŞLİ YAĞLARI nedir? DİŞLİ YAĞLARI ne demek, ne anlama gelmektedir? Otomobil Terimleri DİŞLİ YAĞLARI hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

DİŞLİ YAĞLARI Hassas olarak işlenmiş dişli yüzeylerinde kullanılan yağlardır. Bu tür diş yüzeylerinde korozyona ve yağın kalınlaşmasına neden olacak maddelerin meydana gelmemesi için dişli yağlarının kimyasal stabiliteye sahip olmaları gerekmektedir.

Otomobil Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Otomobil Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Anlaşma Yılı Anlaşmanın kapsadığı işin keşfinin hazırlandığı ve dolayısıyla anlaşmanın imzalandığı yıl. (Yıl sonunda yapılan ihalelerde anlaşma yeni yılda imzalansa dahi keşfin hazırlandığı yılın birim fiyatları anlaşma yılıdır.)

Amper Belli bir zamanda olan elektrik yükünün değerini belirleyen akım şiddeti birimi.

Hesap Dayanımı Karakteristik dayanımların malzeme katsayısına bölünmesiyle elde edilen ve hesaplarda esas alınan malzeme dayanımıdır.

Absolute Pressure Transducer tam vakum durumuna yakın (sıfır psia) kapatılmış iç referans odası olan ve saptadığı basınç artışlarını çıkış gerilimindeki artışlar olarak sunan transdüser.

İş Bir anlaşma ile yapılacak bütün yapım veya hizmetler.

ASC+T (Automatische Stabilitäts Control+Traktion) BMWde kullanılan elektronik çekiş kontrol sistemi olup, sürekli arka tekerleklerin durumunu gözlemleyerek bir kayma olup olmadığını denetler. Arka tekerleklerde bir kayma olursa ASC+T devreye girip frenleri ve motoru kontrol ederek otomobilin yolda kalmasını sağlar.

Pişmiş Şist Pişmiş şist, özellikle yağlı şistten özel bir fırında yaklaşık 800°C sıcaklıkta üretilen puzolanik özellikte bir maddedir. Bileşim ive üretim prosesi nedeniyle esas olarak dikalsiyum silikat ve monokalsiyum aüminat olmak üzere klinker fazlarını ihtiva eder. 28 günlük basınç dayanımı en az 25MPa olmalıdır. EN 196-3 ?e göre teste tabi tutulduğunda genleşme 10mm altında olmalıdır.

TENOR Uluslararası Lojistik Terimi Çekte öngörülen ödemedeki tarih ve vade

Beton Kiremit Uygun kalite ve miktarlardaki doğal agrega, çimento ve suyun. gerektiğinde mineral dolgu ve katkı maddelerinin karıştırılarak elde edilen harcın özel kalıplarda pres ile çeşitli boyut ve biçimlerde şekillendirilerek, renksiz ve renkli görünüşlü imal edilen çatı örtü malzemeleridir.

Counts Analog/Sayısal çevirici tarafından sayılan zaman aralıkları.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.