GDI (Gasoline Direkt Injektion) Nedir? Ne Demektir?

0

GDI (Gasoline Direkt Injektion) Ne Demek

GDI (Gasoline Direkt Injektion) nedir? GDI (Gasoline Direkt Injektion) ne demek, ne anlama gelmektedir? Otomobil Terimleri GDI (Gasoline Direkt Injektion) hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

GDI (Gasoline Direkt Injektion) Mitsubishi Motors tarafından geliştirilen sistem direkt olarak benzini yanma odasına püskürtür. Bu sistem düşük yakıt tüketimi ve yüksek performans sağlar.

Otomobil Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Otomobil Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Priz Bitme Süresi Standart koşullarda hazırlanmış çimento hamurunun belirli bir serteşmeye eriştigi ana kadar geçen süre.

Asansör İnsanları veya yükleri yüksek yerlere dikine veya eğik raylar arasında çıkarıp indiren makineli kabin

IR kuruma Infraruj ışık enerjisi yardımıyla mürekkep filminin baskı yüzeyinde sertleşmesi, polimerleşmesidir.

ANOT Üretecin (+) kutbuna bağlı olan elektrot.

Armatür Binalarda sıhhi tesisat, elektrik tesisatı v.b. yapı öğesi Bir aletin ana bölümünü oluşturan kısmı.

COLLECTING BANK Uluslararası Lojistik Terimi Havale edilen banka.Satıcının bankasının acentesi konumunda olan ve mal ve konşimento üzerinde hiçbir sorumluluk üstlenmeyen banka

Çalışma/Performans Standartları (Performance Standards) İç denetim faaliyetinin aşamalarına ve sonuçlarının izlemesine yönelik standartlardır. (Kamu İç Denetim Standartları)

Yeniden Hesaplama/Uygulama (Recalculation/Reapplication) Bir hesaplama veya işlemi tekrar yaparak aynı sonuca ulaşılıp ulaşılmadığının test edilmesidir. Bu test, denetlenen birim çalışanları tarafından gerçekleştirilen işlemlere ne kadar güvenilebileceği hakkında iç denetçiye fikir verir. (Kamu İç Denetim Rehberi)

Betonda Tüm Kesit Alanı Tüm kesit alanı, çatlamamış varsayılan betonarme elemanın donatı kesit alanı ihmal edilerek hesaplanan kesit alanıdır.

BUNZEN KISKACI Cam tüp ve deney tüpünü tutmayı sağlayan deney aracı.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.