KURŞUN TETRA-ETİL Nedir? Ne Demektir?

0

KURŞUN TETRA-ETİL Ne Demek

KURŞUN TETRA-ETİL nedir? KURŞUN TETRA-ETİL ne demek, ne anlama gelmektedir? Otomobil Terimleri KURŞUN TETRA-ETİL hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

KURŞUN TETRA-ETİL Yanmanın verimini arttırmak ve benzinin oktan sayısını yükseltmek için benzine katılan bir maddedir.

Otomobil Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Otomobil Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Asfalt Emülsiyonu Asfaltın su içinde süspansiyon halde bulunduğu bir malzemedir. Asfaltın süspansiyon halini sağlayan emülgatörün anyonik veya katyonik olmasına bağlı olarak anyonik asfalt emülsiyonu veya katyonik asfalt emülsiyonu adlarını alır. Asfalt emülsiyonlarının da sıvı petrol asfaltlarına benzer muhtelif cinsleri vardır. Sembolü AE dir. Cinsleri çabuk kesilen RS, orta kesilen MS ve yavaş kesilen SS dir.

Betonarme Eğilme ve çekme kuvvetlerine dayanması için içine uygun şekilde çelik donatı yerleştirilmiş beton. Birbirine iyice bağlanan bu iki malzemenin dış kuvvetlere karşı ortak çalışmaları sağlanmış olur. Beton basınca çelik çekmeye çalışır

Kil Kil terimi genel bir kavram olup bileşimi esas alınarak kesin sınırlar içinde tanımı yapılmamıştır. Çimento hammaddesi açısından, kil minarellerinden oluşmuş kayaçlar kil olarak tanımlanabilir. Kil minerallerinin esas unsuru kimyasal bileşimlerinde alüminyum oksit (AI2O3)bulunması ve alüminyum silikat hidratlardan meydana gelmesidir. Çimento yapımında kullanılan önemli bir hammaddedir.

COGSA Uluslararası Lojistik Terimi “Carriage of Goods by Sea Act” için kısaltma.ABDde denizyolu taşımacılığında taşıyıcının konşimentodan doğan sorumluluklarını düzenleyen 1936 tarihli kanun

Aplik Duvar aydınlatması. Duvar aydınlatma siperi.

Anonim Şirket Bir unvana sahip, ana sermayesi belli olup ve ayrıca paylara bölünmüş olan ve borçlarından ötürü, yalnız varlıkları ile sorumlu olan şirket.

Yapı Malzemeleri Yapıların inşasında kullanılan malzemelere yapı malzemeleri denir.

FAF Uluslararası Lojistik Terimi “Fuel Adjustement Factor” için kısaltma.Bkz.BAF

Evreli İnşaat İnşaat yada tasarım ile birlikte inşaatın kısım kısım gerçekleştirilmesidir. Bunda her örtüşen veya izleyen evre veya unsurun (parçanın) belirli bir çapı olup, her biri ayrı bir proje biçiminde dikkate alınmaktadır.

Silt Kayaların parçalanması sonucu elde edilen granuler malzeme. 75 mikron altı malzemelerdir

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.