0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

potansiyel satışlar (potential sales) Nedir? Ne demektir?

0

potansiyel satışlar (potential sales) Nedir? Ne Demektir?

potansiyel satışlar (potential sales) Nedir? Ne Demektir?, Müşteri alımı ertelerse ya da ürünlere göz atarsa gerçekleşir.

Satınalma terimleri olarak kullanılan potansiyel satışlar (potential sales) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Müşteri alımı ertelerse ya da ürünlere göz atarsa gerçekleşir.

potansiyel satışlar (potential sales) sözlük anlamı Müşteri alımı ertelerse ya da ürünlere göz atarsa gerçekleşir.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

toptan satış fiyatı (wholesale price) Liste fiyatı eksi miktar, sezonsal ve ticari indirimler.

yönetim (management) Bütçe yapma, düzenleme ve kontrol etmektir.

miktar indirimi (quantity discount) Satın alma hacminin yeterliliği ile ilişkili liste fiyatından yapılan düşüş; daha büyük ya da çoklu alımı teşvik eder.

prestij fiyatlandırma (prestige pricing) “Normal fiyatı” ödemeye razı olan, kalite/değer/hizmete önem veren insanlar için hazırlanan fiyatlandırma stratejisi; aynı zamanda statü, psikolojik ya da market üstü fiyatlandırma olarak da adlandırılır.

mal/seri planlama (merchandise/line planning) Satış geçmişine, amaçlara ve tahminlere dayanan bütçelerin ve ürün gamı planlarının kombinasyonu; seri geliştirmenin iskeleti.

müşteri istekleri (customer wants) Müşterinin arzuladığı şey.

her gün düşük fiyat politikası (everyday low pricing- EDLP) Müşterilerin dikkatini kendi yararlarına olacak adil fiyatlandırmaya çeken fiyatlandırma stratejisi.

çift rakamla biten dolar bazında fiyatlandırmalar (even-dollar endings) Fiyatlarda çift rakamlı ücretler kullanan bir fiyatlandırma sistemi; bu fiyatlandırma sistemi hazır giyimde genel olarak daha iyi, geçiş ve tasarım malları için kullanılır.

iki artı iki fiyatlandırma stratejisi (two plus two pricing) Bazı perakendeciler tarafından kullanılan bir ilave fiyat artışı çeşidi.

envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) Satışlardaki gerçek değişimlere göre stok seviyelerini ayarlama; temel/sabit ve moda/sezonsal mallar için kullanılabilir.

SKU (SKU) Stok tutma birimi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.