Biymed Akademi Kurumsal Eğitimler
Biymed Eğitim Telefon Numarası

satışı sonlandırma (closing the sale) Nedir? Ne demektir?

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

satışı sonlandırma (closing the sale) Nedir? Ne Demektir?

satışı sonlandırma (closing the sale) Nedir? Ne Demektir?, Müşteriyi ürünü alma konusunda ikna etmek.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan satışı sonlandırma (closing the sale) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Müşteriyi ürünü alma konusunda ikna etmek.

satışı sonlandırma (closing the sale) sözlük anlamı Müşteriyi ürünü alma konusunda ikna etmek.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

ticari evren (trade universe) Her bir seferde göz önünde bulundurulacak firmaların tamamı.

yönetim geliştirme teorileri (theories of management development) Müdürlerin kurum içerisinde geliştirdikleri yollar; uzmanlaşma yoluyla uzmanlık (ekspertiz) gelişimi ve/veya geniş iş tecrübesi yoluyla uzmanlığın gelişimi.

eğitim geçmişi (educational background) Bir eğitim enstitüsünden alınmış dereceler ya da diğer örgün eğitimsel tecrübeler.

satış promosyonu (sales promotion) Toplam geliri artırmak için başvurulan bir pazarlama stratejisi.

yönetim (management) Bütçe yapma, düzenleme ve kontrol etmektir.

radyo frekanslı kimlik belirleme etiketleri (radio frequency identification tags) akıllı etiketlere bakın.

A.B.D. Gümrükler İdaresi (U.S. Customs service) Gümrük oranları ve kota sınıflandırmalarının tespitinden sorumlu acente.

envanter planlamada yüzdelik değişim metodu (percentage variation method of planning inventory) Satışlardaki gerçek değişimlere göre stok seviyelerini ayarlama; temel/sabit ve moda/sezonsal mallar için kullanılabilir.

mal maliyeti (merchandise cost) Malları ya da hizmeti alabilmek için verilen değer ya da bir ürüne sahip olabilmek için yatırılan miktar.

akıllı etiketler (smart labels) Perakendecilerin ve imalatçıların herhangi bir malın kayıtlarını tutmasına imkan tanıyan ve eninde sonunda barkodların yerini alacak özel izleme etiketleri; radyo frekanslı kimlik belirleme etiketleri (radio frequency identification tags)(RFID) olarak da bilinir.

imitasyon (knockoff) Başka bir firmanın serisinden uyarlama ya da değişiklik yapma, genellikle orijinalinden daha düşük bir fiyatla satışa sunulur (Glock & Kunz, 1995).

Satınalma Eğitimi

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Share.

Leave A Reply