teslimat ve tahsis planları (delivery and allocation plans) Nedir? Ne demektir?

0

teslimat ve tahsis planları (delivery and allocation plans) Nedir? Ne Demektir?

teslimat ve tahsis planları (delivery and allocation plans) Nedir? Ne Demektir?, Hangi malların nerede, ne zaman ve ne kadar bulunacağını belirleyen planlar.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan teslimat ve tahsis planları (delivery and allocation plans) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Hangi malların nerede, ne zaman ve ne kadar bulunacağını belirleyen planlar.

teslimat ve tahsis planları (delivery and allocation plans) sözlük anlamı Hangi malların nerede, ne zaman ve ne kadar bulunacağını belirleyen planlar.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

toptan satış fiyat yapıları (wholesale price structures) Liste fiyatına dayanır ve toptan satıştaki seri fiyatını belirler.

kota kirası (quota rent) Belirli bir ülkeden belirli bir sınıf malın ithalatındaki kotanın aşılması durumunda bir firmanın kota satın alması; maliyeti belirli zamandaki pazar talebine bağlıdır.

birim (unit) Tek bir tane mal.

ürün gamı planları (assortment plans) Model stoklarını, temel stokları ve otomatik yenilemeyi içeren belgeler.

nakliye koşulları (shipping terms) Nakliye masraflarını kimin üstleneceğini ve alıcının ünvanı/mülkiyeti ne zaman alacağını belirler; FOB (free on board); CIF (cost, insurance, freight); FAS (free alongside the ship).

Afrika Kalkınma ve Fırsatlar Kanunu (African Growth and Oppurtunity Act) Amerika Birleşik Devletleri ile Afrika arasındaki ticareti daha iyi bir hale getirmek için 2000 yılında imzalanan anlaşma.

yatay kariyer hareketi (lateral career move) Aynı kariyer seviyesini koruyarak uzmanlaşma alanları ya da meslek ünvanları arasındaki hareket.

veri güvenilirliği (data integrity) Gerçekliği doğru bir şekilde veren bilgi.

tam hizmet (full service) Satış personeli birebir satış hizmetini ücretsiz hediye paketleme, tadilatlar, nakliye ve park alanının varlığı gibi müşteriye rahatlık sunan diğer kolaylıklarla birlikte müşteri hizmeti ortamında birleştirir.

mal maliyeti (merchandise cost) Malları ya da hizmeti alabilmek için verilen değer ya da bir ürüne sahip olabilmek için yatırılan miktar.

planlamış satışlar (planned sales) Mal bütçelerinin bir parçası olan daha önceki satışlara dayanan satışların tahmin edilmesi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.