AMERICAN BUREAU OF SHIPPING Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

AMERICAN BUREAU OF SHIPPING Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

AMERICAN BUREAU OF SHIPPING Uluslararası Lojistik Terimi nedir? AMERICAN BUREAU OF SHIPPING Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri AMERICAN BUREAU OF SHIPPING Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

AMERICAN BUREAU OF SHIPPING Uluslararası Lojistik Terimi Amerikan Denizcilik Bürosu.Amerikan gemilerinin seyrüsefere uygunluğunu tescil eden kuruluş

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Künye Gazete sorumluları ile büro çalışanlarının adlarının yer aldığı bölüm.

Gözetim Riski(Custodial Risk) Varlıkların kullanılmaz hale gelmesi, taşınması veya saklanmasında meydana gelen zararlar ile varlıkların çalınması gibi varlıklara sahip olmak veya onları korumakla ilişkili risklerdir.

İstinat Duvarı Yüksek bir setin kenarına toprağı tutmak üzere örülen duvar, dayanma duvarı. Toprağın önüne çekilen set. Yol veya herhangi bir yapıyı dış etkenlerden korumak amacıyla yapılan duvar.

Üretim Araçları Devamlı ya da geçici olarak mal ya da hizmet üretmek için üretim de bulunan bir işletmenin yararlandığı her cins madde ve işçi emeklerine denir.

Sekreterya Firmanın her türlü telefon haberleşmesini, yazışmalarını, belgelerini, kargolarını ve diğer haberleşme ( faks, teleks, internet ) işlerini düzenlemekten sorumludur. İşletme müdüründen görev ve yetki alır.

Circuit Devre, iki nokta arasında iki yönlü iletişim sağlayan yol.

Kumlu alçı harcı İnce veya dişli harç kumu ve bağlayıcısı alçı olan harçtır. (Seçilmiş ince veya dişli kuma, plastik kaplarda. sertleşmesi geciktirilmiş belli miktarda alçı ve yeterli suyun katılıp karıştırılması suretiyle yapılır.)

UNIT TRAIN Uluslararası Lojistik Terimi Gidileceği yönü belirlenmiş ya da rotada yapılan değişikliklerde kullanılmak üzere belirlenmiş yaklaşık 100 adet vagon

Allıgator Su bazlı nefes alan dış cephe ahşap boyası. yalı boyası üreten firmanın belirlediği özel ad.

Plankote Kotlu plan

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.