BLOCK STOWAGE Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

BLOCK STOWAGE Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

BLOCK STOWAGE Uluslararası Lojistik Terimi nedir? BLOCK STOWAGE Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri BLOCK STOWAGE Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

BLOCK STOWAGE Uluslararası Lojistik Terimi İstem dışı oynamaları önleyecek biçimde yapılan yük istifi

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Takviye Tabakası İnce tesviye tabakasının bu ad ile de anılması mümkündür.

ANYON Elektron alarak negatif yük kazanan atom veya atom grubu.

EQUIPMENT INTERCHANGE RECEIPT (EIR) Uluslararası Lojistik Terimi Ekipman değişim belgesi.Konteynerin bir taşıyıcıdan diğerine veya bir terminalden diğerine taşınması için istenen evrak

DEFICIT WEIGHT Uluslararası Lojistik Terimi Eksik tonaj.Olması gerekenden eksik ağırlık

Bıçkı Tahta ve ağaç biçmede kullanılan, karşılıklı iki sapı olan ve iki kişi tarafından kullanılan büyük testere.

Boru Askısı Her tür borunun asılmasında kullanılan, lama demiri veya çelik çemberlerden yapılan askı.

Birleşik Sömel Tekil sömeller, birbirine çok yakın olan virden fazla kolonların yükünü alıp, tek bir sömel halinde zemine aktaracak şekilde de tertiplenebilir. Bu tip sömele, birleşik sömel denir.

Boru Bileziği Soba borulannın ek yerlerine geçirilen süslü çember.

CIP Uluslararası Lojistik Terimi “Carriage and Insurance Paid to” için kısaltma.Satıcının CPT altında aynı yükümlülüklere sahip olduğu anlamına gelen satış terimidir.Ancak bunlara ek olarak malların taşınma riskine karşı alıcıya yük sigortası sağlamasını gerektirir.Satıcı sigorta kontratı yapar ve primini öder.Satıcı ayrıca alıcıya CIP teriminde sadece en düşük seviyede sigorta kapsamını sağlamakla yükümlüdür.CIP;satıcı tarafından ihraç çıkışlı işlemlerinin yapılmasını gerektirir

Climatherm Polipropilen hammaddesine kanştınlan cam elyaf liflerinden üretilen dayanıklı, boru içi korozyon yapmayan, hijyenik, ısı geçirgenliği düşük,içme suyu tesisat borusunun özel adı.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.