INDEMNITY BOND Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

INDEMNITY BOND Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

INDEMNITY BOND Uluslararası Lojistik Terimi nedir? INDEMNITY BOND Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri INDEMNITY BOND Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

INDEMNITY BOND Uluslararası Lojistik Terimi Güvence bonosu.Taşıyıcıya bir zarar vermeden tutma sorumluluğunu üstlenen anlaşma

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Doğal Parke Taşı Yol, meydan park vb.yerlerde kullanılan büyük,küçük ve mozaik parke taşı cinslerinde döşeme kaplaması.

ATOM Bir elementin tüm özelliklerini taşıyan en küçük yapıtaşı.

TRANSFORMATÖR Gerilimi yükseltip alçaltabilen aygıt.

GEÇ ENJEKSİYON Egzozdan kara duman çıkmasına neden olan, yakıtın geç gelmesi durumudur. Üst ölü noktanın 12 derece sonrasında gerçekleşen enjeksiyon, geç enjeksiyon olarak kabul edilir.

ADEZYON Sıvıların veya madenlerin birbirlerine yapışmasını sağlayan kuvvete adezyon denir.

ADB (Automatische Differantial Bremse) Standart kilitli diferansiyellerin elektronik devreli bir versiyonu.

LCL Uluslararası Lojistik Terimi “Less than Container Load” için kısaltma.Parsiyel yükleme yapılan konteyner.Birden fazla yükleyici ve/veya birden fazla alıcısı olması gerekir

MOTOR ÇEŞİTLERİ İçten yanmalı motorlarda sekiz adet motor çeşidi vardır. Bu motorlar; sıra silindir, v-silindir, karşılıklı silindir, baş aşağı silindir, baş aşağı v-silindir, x-silindir, çift v-silindir ve yıldız motor olarak adlandırılmaktadır.

IRREVOCABLE LETTER OF CREDIT Uluslararası Lojistik Terimi Gayrı Kabil-i Rücu Akreditif.Havale alan kimse tarafından tüm terimler ve şartlar yerine getirilmişse,banka tarafından belirtilmiş miktarda ödeme garantili akreditif.Bu tip akreditif satıcı ve alıcının karşılıklı rızası olmadan geçersiz kılınamaz

Dever Yatay kurplarda merkezkaç kuvveti nedeniyle taşıtların dışarıya savrulmalarını, önlemek ve yağmur sularının birikmesini önlemek için yol platformuna uygulanan enine eğim. Yolun dış tarafına gelen kısmı daha yüksek inşa edilerek içe doğru verilen eğim.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.