MINIMUM CHARGE Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

MINIMUM CHARGE Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

MINIMUM CHARGE Uluslararası Lojistik Terimi nedir? MINIMUM CHARGE Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri MINIMUM CHARGE Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

MINIMUM CHARGE Uluslararası Lojistik Terimi Malın taşınması için değer biçilen en düşük ücret

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
AFS (Active Fahrwerks Stabilierung) Temel olarak ABC ile aynı işlevi görür. Sistem Citroen Xantia Activada kullanılmaktadır.

Çaplanmış Moloz Taş Kenarları çekiçle düzeltilmiş dikdörtgen veya çok kenar yüzlü düzgün biçim veriliş taşlardır.

Avlu Bir yapının veya yapı grubunun ortasında kalan, duvarla çevrili alan. Dış avluya “harim”, iç avluya ise “harem” denir.

Penetrasyon Bitümlü malzemelerin, standart bir iğnenin belirli bir yük altında ve sürede, belirli sıcaklıktaki bir numune içerisine dikey olarak girdiği derinlik cinsinden ifade edilen kıvamlılığı.

Kireç Kalsiyum karbonatın, yani kireç taşının (CaCO3) 900 santigratın üzerinde pişirilmesi ile elde edilen bağlayıcı madde

Faydalı Yükseklik Faydalı yükseklik, çekme donatısı ağırlık merkezinin en dıştaki beton basınç lifine uzaklığıdır.

Bağlama demiri Kagir yapılarda ayrılmayı önlemekte kullanılan çeşitli şekillerde demir,kenet.

Etken açıklık Bir strüktür öğesinin mesnetlerinin eksenden eksene uzaklığı

Kum Bazı kültelerin ve en çok silisli kültelerin ufalanmasından oluşan ve deniz kıyısı, çay yatağı gibi yerlerde pek bol bulunan, ufak ve sert tanecikler.Yapıda kullanılacak kum silisli olmalı,içinde toprak,kil ve örgensel maddeler bulundurmamalıdır. Harçlarda ocak veya dere kumu kullanılır

BANK GUARANTIEE Uluslararası Lojistik Terimi Banka garantisi.Bankanın taşıyıcıya orijinal konşimentonun kaybolması ya da yanlış yere gitmesi halinde verdiği garanti

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.