SEA-BEE VESSEL Uluslararası Lojistik Terimi Nedir? Ne Demektir?

0

SEA-BEE VESSEL Uluslararası Lojistik Terimi Ne Demek

SEA-BEE VESSEL Uluslararası Lojistik Terimi nedir? SEA-BEE VESSEL Uluslararası Lojistik Terimi ne demek, ne anlama gelmektedir? Uluslararası Lojistik Terimleri SEA-BEE VESSEL Uluslararası Lojistik Terimi hakkında aşağıda sözlük anlamı ve kısaca açıklası yapılmıştır.

SEA-BEE VESSEL Uluslararası Lojistik Terimi Asansörlü veya kaldıraçlı gemi.Arka bölümünde su altında kalabilir ağır iş yüklü hidrolik kaldıraç veya asansör kurulmuş açık deniz gemileri.”See Bee” mavnaları LASH mavnalarından daha büyüktür.”Sea-Bee” sistemleri çok uzun süre kullanılmaz

Uluslararası Lojistik Terimleri teknik terimleriyle ilgili olarak web sitemizin forum bölümünde daha fazla bilgi bulabilirsiniz. Ayrıca, Uluslararası Lojistik Terimleri yönelik verdiğimiz eğitimlerine ait içerikler için kurumsal eğitimler sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

BENZER KELİMELER
Çatı Kirişi Bir ucu tavanın üstüne bindirilen ve üzerine kiremit altı tahtalarının kaplandığı ana kiriş.

Pavyon Bir arsa içinde ayrı ayrı birkaç binası olan bir kuruluşun bu binalarından her biri yada asıl binadan ayrı küçük bin

Plankote Kotlu plan

Cam Çıtası Cam yuvasına tutturulan ahşap, madeni veya plastik parça.

Buzlu Cam Yan saydam hale getirilmiş cam. (Emprime, mat, opal, sable camlar buzlu camlardır.)

Firkete U harfi şeklinde bükülmüş çoğu 12 metre boyunda beton çeliği

Avize Tavana asılan, şamdanlı, lambalı, cam veya metal süslü aydınlatma aracı.

Damıtma Yol İnşaatlarında bitümlü malzemelerin .belirtilmiş sıcaklıklarda buharlaşan miktarı ile kalıntının miktar ve niteliğini tayin etmek. (Destilasyon)

DUMPING Uluslararası Lojistik Terimi İndirim,fiyat kırma.Bir malı bir ülkenin ortalama piyasa fiyatının altında ithal etmeye çalışmaktır.Genellikle ihracatçı ülkenin sübvansiyonu vardır.

Betonda Kızdırma Kaybı “Kızdırma kaybı”nı bulabilmek için, ağırlığı önceden bilinen (1 ± 0.05 gram) çimento numunesi çok yüksek sıcaklıkta (975 ± 25 °C) kızdırılmakta ve daha sonra hassas olarak tartılmaktadır. Ortaya çıkan ağırlık kaybına “kızdırma kaybı” denilmektedir. Bu değer, % olarak ifade edilmektedir.

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.