0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

uyulacak kuralları gösteren tüzükler (codes of conduct) Nedir? Ne demektir?

0

uyulacak kuralları gösteren tüzükler (codes of conduct) Nedir? Ne Demektir?

uyulacak kuralları gösteren tüzükler (codes of conduct) Nedir? Ne Demektir?, Üretimde çalışan kişilerin haklarını korumaya yönelik adil ve sorumlu ticaret uygulamalarını öne çıkaran kurallar.

Satınalma ve Merchandising terimleri olarak kullanılan uyulacak kuralları gösteren tüzükler (codes of conduct) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Üretimde çalışan kişilerin haklarını korumaya yönelik adil ve sorumlu ticaret uygulamalarını öne çıkaran kurallar.

uyulacak kuralları gösteren tüzükler (codes of conduct) sözlük anlamı Üretimde çalışan kişilerin haklarını korumaya yönelik adil ve sorumlu ticaret uygulamalarını öne çıkaran kurallar.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

köken sertifikası (certificate of origin) İlgili malların belirli bir ülkede imal edildiğini doğrulayan belge.

tarz oluşturma (styling) Bir ürünün tipik ve ayırt edici görünüşü; aynı çeşit diğer ürünlerden farklı kılan özelliklerin kombinasyonu.

seri ön izlemesi (line preview) Merchandising ve pazarlama bölgelerinin sezon serisini satış personeline sunma zamanı (Glock & Kunz, 1995).

çeviklik (agility) Dinamik, bağlama özel, değişimi kabullenen ve büyümeye yönelik (Goldman, Nagel & Preiss, 1995); esnek tedarik ve dağıtım sistemleriyle birlikte bilgi odaklı karar verme gerektirir.

evrensel ürün kodu (universal product code-UPC) Tek bir ürünü temsil eden 12 haneli kod.

teknik paket (technical package) Giysi Alım Anlaşması detaylı yapım, ölçüm, kalıplar ve işaretleyicileri tamamlayan ürün özellikleri.

faturalanmış maliyet (billed cost) Liste fiyatı eksi faturada belirtilen miktar ve ticari iskontolar.

yatay kariyer hareketi (lateral career move) Aynı kariyer seviyesini koruyarak uzmanlaşma alanları ya da meslek ünvanları arasındaki hareket.

eğitim geçmişi (educational background) Bir eğitim enstitüsünden alınmış dereceler ya da diğer örgün eğitimsel tecrübeler.

ürün faydaları (product benefits) Ürünün müşteri için neler yapabileceği.

satış (selling) Malın mülkiyetinin değişme süreci.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.