0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

vergiler ödenmeden önceki net kâr (net profit before taxes) Nedir? Ne demektir?

0

vergiler ödenmeden önceki net kâr (net profit before taxes) Nedir? Ne Demektir?

vergiler ödenmeden önceki net kâr (net profit before taxes) Nedir? Ne Demektir?, Bir firmanın gelir vergisini ödeme figürü.

Satınalma terimleri olarak kullanılan vergiler ödenmeden önceki net kâr (net profit before taxes) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Bir firmanın gelir vergisini ödeme figürü.

vergiler ödenmeden önceki net kâr (net profit before taxes) sözlük anlamı Bir firmanın gelir vergisini ödeme figürü.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

arka yüz sistemleri (back-end systems) Envanter yönetim aşaması ile alakalıdır; kaynaklar belirlendikten sonra yer alır.

kariyer kodu (career code) Merchandising sınıflandırmasına göre hem içerisinde meslek sorumluluğu bulunan uzmanlaşma alanını hem de bu uzmanlaşma içindeki kariyer seviyesini temsil eden iki haneli sayı.

ürün faydaları (product benefits) Ürünün müşteri için neler yapabileceği.

liste fiyatı (list price) İmalatçıların/toptan satıcıların kataloglarında ya da fiyat belgelerinde yer alan önerilen perakende satış fiyatı; ürünün değerinin nihai müşteri tarafından tahmin edilmesi; toptan satış fiyat yapısının temeli.

hızlı yanıt bölgesi (quick response constituency) Hazır Giyim firmalarının Davranış Teorisine göre uzmanlaşma alanlarından bir tanesi.

merchandising ve işletme oranlarını (merchandising and operating ratios) Gelir beyanatında yer alan net satışların yüzdesi olan gösterilen oranlar.

sezonsal mallar (seasonal goods) Etnik ve kültürel gelenekler, mevsimsel olaylar ve hava durumundaki değişiklikler gibi takvim yılıyla alakalı faktörlerin kombinasyonuna bağlı olarak değişiklik gerektirebilen sınıflandırma.

karşılaştırmalı değerlendirmeler (benchmarks) Karşılaştırma noktaları; başarı seviyelerinin göstergeleri.

imalatçı (manufacturer) Genellikle büyük miktarlarda ve işçi gücü ile elde ya da makinelerle üretim işinde olan bir kişi ya da şirket,

ürün gamı farklılığı (assortment diversity) Ürün gamı hacmi ve ürün gamı çeşitliliği arasında ortaya çıkabilecek ilişki aralığı; bir ürün gamındaki toplam birim sayısı (ürün gamı hacmi) ile aynı ürün gamındaki SKU sayısının (ürün gamı çeşitliliği) bir kombinasyonu.

müşteri iadeleri ve tenzilatlar (customer returns and allowances) Malın iade edilmesi ve paranın geri ödenmesi ya da müşterinin memnuniyetsizliği yüzünden fiyat ayarlaması sebebiyle satışın iptal edilmesi.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.