0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Yeniden sipariş noktası (Reorder point) Nedir? Ne demektir?

0

Yeniden sipariş noktası (Reorder point) Nedir? Ne Demektir?

Yeniden sipariş noktası (Reorder point) Nedir? Ne Demektir?, Yeni siparişin verilmesini gerektirdiği kabul edilen stok düzeyi.

Satınalma terimleri olarak kullanılan Yeniden sipariş noktası (Reorder point) nedir? ne demektir? veya ne anlama geliyor? sorularının cevabı Yeni siparişin verilmesini gerektirdiği kabul edilen stok düzeyi.

Yeniden sipariş noktası (Reorder point) sözlük anlamı Yeni siparişin verilmesini gerektirdiği kabul edilen stok düzeyi.

Sitemizde yer alan lojistik terimleri

Sosyal çevre (Social environment) Demografik anlamda ve değerleri ile bir organizasyonun mevcut ve potansiyel müşterileri.

Promosyon (Promotion) Bir perakendecinin mağazası veya perakende karması hakkında müşterilerini bilgilendirmek ve satınalmaya özendirmek için yaptığı aktiviteler.

Satış verimliliği (sales productivity) Tipik olarak saatlik veya günlük satışlar olarak ölçülen satış elemanının etkinliği.

Promosyon (Promotion) Bir perakendecinin mağazası veya perakende karması hakkında müşterilerini bilgilendirmek ve satınalmaya özendirmek için yaptığı aktiviteler.

Karşılaştırmalı reklâm (Comperative advertisements) Bir markanın rakiplerine göre güçlü yönlerini öne çıkaran reklâmdır.

Kültür (Culture) Bir toplumun üyelerinin çoğunluğu tarafından paylaşılan inanç ve değerler sistemi.

Hizmet (Services) Müşterilere hizmetler sunan perakende kuruluşları, banka, hastane, doktor, eğlence yerleri, okullar gibi, elle tutulamayan, gözle görülemeyen ürünler.

Başabaş noktası (Breakeven point) Toplam gelirlerin toplam giderlere eşit olduğu satış miktarı. Bu miktardan daha fazla satış kârlılık sağlayacaktır.

Katalogdan perakende satış (Catalog retailer) Müşterilerle posta ile doğrudan iletişim kuran ve dükkânı / mağazası olmayan perakende satış türü.

Nakit iskontosu (Cash discount) Müşterilere nakit ve peşin ödemeleri karşılığında daha düşük fiyat uygulamak.

Komisyon (Commission) Satışların belirli bir yüzdesi gibi sabit bir formüle bağlanmış ücretlendirme.

Satınalma Eğitimi

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.