Vücut Dili Nasıl Okunur- Beden Dili

0
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1.Göz Göze Gelmek:
Bir kadın etrafı gözleriyle tarar ve beğendiği erkekle göz göze gelene kadar bekler. Beğendiği erkekle 5 saniye kadar göz göze kalır ve bırakır. Ortalama bir erkeğin kadının onu beğendiğini anlaması için 3 kere kadınla göz göze gelmesi gerekmektedir.

2. Gülümsemek:
Karşısındaki erkeğe hafif bir gülümseme göstererek beğendiklerini anlatırlar. Erkekler genel olarak bu sinyali algılayamazlar.

3. Saçıyla/Kıyafetleriyle Oynamak:
Kadınlar ilgi gösterdiklerini göstermek için saçıyla ya da kıyafetleriyle oynarlar. Kadının ve erkeğin vücudu birbirinin yönünde olur.

4. Konuşmak:
Erkek ilgilendiği kadının yanına gider ve konuşmaya başlar. Bu iki tarafın arasındaki buzu kırmak için yapılan basit bir cümle ile olur.

5. Dokunmak:
Kadın erkekle ilgilendiğini göstermek için yanlışlıkla ya da istemli olarak karşı tarafın koluna dokunur.

Kadınların Kullandığı Yaygın Vücut Dili Hareketleri

Erkeklerin ve kadınların flört esnasında kullandıkları vücut dili sinyalleri birbirine benzese de kadınların ki birçok yönden daha farklıdır. Bunlar şu şekildedir:

1. Kafasını Yana Yatırarak Saçını Atmak:
Kadınlar saçını yana atarak karşı tarafla ilgilendiğini gösterir. Kısa saçlı kadınlar bile bu hareketi yaparlar. Karşı tarafa güzel gözükme isteğiyle yapılan bir harekettir.

2. Saçıyla Oynamak/Kıyafetlerine Dokunmak:
Kadınlar saçıyla oynayarak ya da kıyafetlerine dokunarak karşı tarafla ilgilendiklerini ve heyecanlandıklarını istemsiz olarak gösteren bir harekettir..

3. Bilek Aşağı Doğru Dönük Durmak:
Karşı tarafa karşı ilgiyi ve onun ilgisini kabul etmeyi anlatan bir harekettir.

4. Silindirik Bir Obje ile Oynamak:
Bu bir bardak ya da küpe olabilir. Silindirik bir obje ile oynayarak oyuncu bir tavır takınılır.

5. Bilek Arkasını Göstermek:
Bilek arkası en korunan bölgelerden olduğundan kadınlar özellikle o bölgelerine parfüm sıkarak karşı tarafa gösterirler.

6. Omuz Üstünden Bakış:
Omuz üstünden hızlıca karşı tarafa bakış atmak karşı tarafı etkilemek için kullanılır.

7. El Çantasını Erkeğin Yakınına Koymak:
El çantaları kadınların parçaları gibidir. Erkeklerin ona dokunmasını ya da içinde ne olduğunu bilmesini istemezler. Bu nedenle çantayı bir erkeğin yakınına koymak ona karşı ilgi gösterdiğini gösteren bir harekettir.

8. İki Elinin Üstüne Başını Koymak:
Karşı tarafı etkilenmiş olarak dinlediğini göstermek için dirsekler masadayken iki eli havada birleştirip üstüne başılarını koyabilirler.

Erkeklerdeki Belirgin Vücut Dili hareketleri ve Unsurlar

Erkekler kadınlara göre güç, zenginlik ve konumu ön plana çıkaracak hareketler yaparlar. Kadınlara göre çok daha az vücut dili hareketleri vardır. Karşı tarafı etkilemek için birkaç unsur vardır.

1. Kıyafetini Düzeltmek:
Erkekler de kadınlar gibi kadın onlara yaklaştığında daha etkileyici gözükmek için kravatını düzeltme, gömlek kollarını düzeltme ya da omzundaki görünmez tozu silme gibi hareketler yaparlar.

2. Kalın Ses Tonu:
Araştırmalara göre daha kalın ses tonlu erkekler kadınlara daha çekici gelmektedir.

3. Kaslı bir Yapıya Sahip Olmak:
Günümüzde kaslı bir yapıya sahip olmanın koruyuculukla bir ilgisi olmasa da hala çekicilik için en önemli unsurlardandır. Bu nedenle etkileyici olmak için spor yaparak kas gelişimini arttırırlar.
Hem kadınlarda hem de erkeklerde dikkat çeken özellik de kişiler heyecanlandığı zaman göz bebekleri büyür. İstemsiz olan bu hareket kişinin duygularını çok net bir şekilde gösterir.
Beden dilini anlayabilmek için hareketleri toplu olarak vücudun diğer hareketleriyle incelemek gerekir. Bu nedenle yazıların hepsini okumak çok yardımcı olur. Bir Sonraki yazımda beden dilindeki gözün ve bakışların öneminden bahsedeceğim.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Share.

Leave A Reply