0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Günün Zeka Sorusu

0

Bir gün kumarbazın biri kumar masasında oynuyor ve işler ters gidiyor. Adam çok büyük kayıp veriyor elinde ne varsa hepsini kaybediyor.Fakat adam çok hırslı ve kaybettiklerini geri almak için elinden geleni yapıyor.En sonunda aklına birşey geliyor.

Kumar masasındakilere şöyle bir teklifte bulunuyor:''Şimdi sizinle bir oyun oynayacağız eğer kazanırsanız evim sizin fakat eğer kaybederseniz kaybettiklerimi geri alırım''.Masadakiler ''iyi de nasıl bir oyun bu''.

Adam:''52 tane kağıdı istediğiniz şekilde karacaksınız ve sonra bana uzatacaksınız ben kağıtlara bakmadan rastgele bir tane çekeceğim sonra bu seçmiş olduğum kağıdı evimi arayıp karıma soracaksınız eğer bilemezse evim sizin eğer bilirse de kaybettiklerimi geri alırım'' .

Masadakiler ilk başta çok saçma buluyorlar fakat sonra kendi aralarında konuşup''kaybedecek hiç birşeyimiz yok'' deyip kabul ediyorlar.Oyuna başlıyorlar adamlar 52 kağıdı iyice karıp adama doğru uzatıyorlar adam bakmadan rastgele bir tane çekiyor ve çektiği kağıt KARO PAPAZ oluyor.Sonra adam ''evimin numarası bu …………(numra önemli değil) karımın adı EMİNE''diyor.

Sonra adamlar arıyorlar ''EMİNE hanım siz misiniz'' kadın ''evet benim''ve masadakiler herşeyi anlatıyorlar ve kadına soruyorlar ''sizce kocanızın çektiği kağıt hangisi?'' kadın ''1dk. ocağın üstünde süt var onu bi kapatıp geliyim''diyor.

Biraz bekledikten sonra tekrar geliyor ve ''KARO PAPAZ MI?''diyor ve biliyor.

 
SORU: SİZCE KADIN KAĞIDI NASIL BİLDİ?
 

Share.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.