0 212 230 9009 / egitim(at)biymed.com

Günün Zeka Sorusu

1
12.08.2008 tarihinde polisler bir ihbar üzerine bir evi basmışlar.İçeri girdiklerinde dehşete düşmüşler. Tavana asılı bir kadın cesedi varmış ve içerisi inanılmaz dercede kötü kokuyormuş. Kokunun nedeni hem ceset hemde rutubetmiş.Asılı kadının yanında yada altında çıkabileceği hiç bir şey yokmuş.Yerdeki halıda biraz nem varmış. Polisler dublex evin bahçesine girmişler. Durdukları yerden kadının asılı olduğu yere güneşin tam tepeden vurduğunu görmüşler. Herkes cinayet olduğu savındaymış. Çünkü intihar olsaydı kadının üstüne çıkabileceği bir yükseklik olurdu… ve kadının odasındaki günlüğünü bulmuşlar. Günlükte ” Kocamla tartıştık, beni dövdü. Beni başka kadınlarla aldatıyor. Bundan eminim. Bu aralar eve hem çok geç hemde sarhoş geliyor. Bana bir şey yapmasından korkuyorum. Yazıyordu…
 
Cinayet amiri olayı araştırmış ve kısa süre once kadın kocası ile tartışmış ve ayrıldıklarını öğrenmiş. Cinayet amiri hariç herkes bu olaya cinayet diye bakıyormuş.
 
Ama amir bu olayın intihar olduğunu söylemiş.
 
Şimdi soru şoyle sizce bu olay cinayet mi yoksa cinayet amirinin söylediği gibi intihar mı ? İntiharsa amir bunu nasıl kanıtlamıştır ?
 

Share.

1 Yorum

  1. Mustafa Yikrik on

    Kadın buz kalıplarını üst üste koyarak üstüne çıkar ilmeği boynuna geçirir ve zamanla buz erir ve kadın intihar etmiş olur.

Leave A Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.